2019-11-27 11:24:00

Na półmetku: Wólczanka Wólka Pełkińska dobre rzeczy robi po cichu

Wólczanka zaskoczyła wszystkich i zostawiła Podkarpacie w tyle (fot. Radosław Kuśmierz)
Wólczanka zaskoczyła wszystkich i zostawiła Podkarpacie w tyle (fot. Radosław Kuśmierz)
Chyba nikt się tego nie spodziewał, ale zespół z Wólki Pełkińskiej stworzył niezłego psikusa. Jest się z czego cieszyć, ale warto podkreślić dobrą rękę szkoleniowca.
 
Tak trzeba pracować! Wólczanka Wólka Pełkińska w sobotę zakończyła bardzo udaną rundę na trzecioligowym froncie. Wiadomo, można mówić o małym niedoscycie, bowiem wygrana z Hutnikiem Kraków, dałaby lidera.
 
Nie ma jednak co narzekać, drużyna na czele z trenerem Marcinem Wołowcem, wykonała ogromną pracę. Szkoleniowiec czarno-czerwonych pokazał że nie potrzeba milionów, aby z powodzeniem grać w trzeciej lidze. Ba! Nawet można zarabiać na tym!
 
Zacznijmy jednak od początku. Klub z Wólki Pełkińskiej stał się klubem partnerskim Stali Rzeszów. Wólczanka nie zamierzała raczej przechodzić tego co w tamtym sezonie, wobec czego w okresie przygotowawczym rozpoczęło się wielkie testowanie.
 
43-letni rzeszowianin z każdym sparingiem odprawiał z kwitkiem kolejnych "kandydatów", uznając że liczy się jakość a nie ilość. Selekcja dokonana. Można pokusić się o stwierdzenie że Wólczanka przeszła istną rewolucję.
 
Marcin Wołowiec postawił jednak na swoim, realizując projekt przyjazny władzom Wólczanki. Czas na granie. Po czarno-czerwonych w pierwszym meczu raczej niewiele się spodziewano. Drużyna z Wólki Pełkińskiej jednak zaskoczyła i pokonała Hutnik Kraków na inaugurację.
 
No dobra, to była niespodzianka, ale przyzwyczailiśmy się że Wólczanka potrafi pokazać pazur. Początek był bardzo obiecujący, wobec czego można było uznać, że o utrzymanie powinno być łatwiej. Nikt jednak nie myślał aby upatrywać w czarno-czerwonych faworyta do awansu.
 
Klub z Wólki Pełkińskiej też o tym głośno nie mówił. Ponadto w lidze są inni, którzy mają większe ciśnienie. No ale okej, nadal wielu uważało Wólczankę za "ogórków" i dopisywało sobie łatwe trzy punkty. Po meczu z nimi chyba jednak do śmiechu nie było.
 
Podopiecznych popularnego "Wołka" prawdziwy test czekał jednak w meczu z Siarką Tarnobrzeg. Zespół z Wólki Pełkińskiej miał ten komfort, że presja była na gospodarzach. Bez ciśnienia, na luziku, Wólczanka poprostu zrobiła swoje i przywiozła trzy punkty.
 
Sympatycy spadkowicza ze szczebla centralnego nie kryli wściekłości. Ten kto jednak obserwował ligę, raczej nie powinien być zdziwiony. Czarno-czerwoni meczem w Tarnobrzegu rozpoczął mocny maraton, który mógł zakończyć się mistrzostwem.
 
Najpierw jednak trzeba było potwierdzić dobrą dyspozycję z rezerwami Korony Kielce. Młodzi piłkarze mogli poczuć namiastkę dużej piłki. Wólczanka jednak nie pękła i wygrała z drugim garniturem złocisto-krwistych
 
Wyniki na koniec tak się ułożyły, że w ostatnim meczu Wólczankę czekało święto. Niesamowity moment, w którym podopieczni Marcina Wołowca mogli objąć prowadzenie w lidze. Sobotnie święto bramek nie przyniosło, wobec czego czarno-czerwoni zimują na czwartym miejscu.
 
Niedosyt? Być może jest. Pamiętajmy jednak w jakim miejscu był klub w tamtym sezonie. Niewątpliwie Marcin Wołowiec tej drużynie dał pozytywny impuls i dobrze poukładał te klocki. Trzeba się cieszyć. Teraz spójrzmy w tabelę, kogo Wólczanka zostawiła w tyle? Wszystkich z Podkarpacia.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 4

Rozwiąż działanie =

Wrzaskun 2019-11-27 12:23:24 23 2

BRAWO TRENER WOŁOWIEC !!!!!

Wrzaskun 2019-11-27 12:23:24 23 2

BRAWO TRENER WOŁOWIEC !!!!!

Leszek Pierdzid****a 2019-11-27 13:47:04 7 19

I tak będziecie wiochmeni siedzieć w tych polach kukurydzy, do końca świata i jeden dzień dłużej. :-))))))))

RJA 2019-11-27 14:41:07 15 3

Ostatnio w aptece widziałem maść... maść na ból d****y ;)
Nie próbowałem ale podobno działa ^^

wzx 2019-11-28 00:54:39 1 1

zapomniałeś o -1 w Puławach

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij