2019-11-23 15:01:22

Stal Rzeszów wygrała w Legionowie. Wreszcie pewne zwycięstwo!

Piłkarze Stali Rzeszów wreszcie odnieśli pewne zwycięstwo. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali 3-0 w wyjazdowym meczu z Legionovią Legionowo.

Kibice biało-niebieskich długo musieli czekać na przekonujące zwycięstwo swoich podopiecznych. Wreszcie udało się to w Legionowie - rzeszowianie zwyciężyli pewnie, bo aż trzema bramkami.

Już w 16. minucie faulowany w polu karnym był Grzegorz Goncerz. Bezbłędnie jedenastkę na gola zamienił Wojciech Reiman i "Stalowcy" wyszli na prowadzenie.

Ten sam zawodnik powody do radości rzeszowskim fanom dał kilkanaście minut później. W 28. minucie, po akcji lewą stroną, Dariusz Jarecki dograł do Wojciecha Reimana, a ten uderzeniem z 20 metrów zdobył gola na 2-0.

W 33. minucie Stal Rzeszów powinna zdobyć kolejnego gola, ale najpierw uderzenie Tomasza Płonki wybronił golkiper gości, a dobitka Damiana Kostkowskiego zatrzymała się na poprzeczce.

Podwyższyć udało się kilka minut później. Tym razem strzelcem gola okazał się Błażej Cyfert, który po wrzutce z rzutu rożnego zachował zimną krew pod bramką Legionovii Legionowo i skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron rzeszowianie mogli nieco spóścić z tonu, ale cały czas kontrolowali przebieg gry co jakiś czas groźnie atakując. Do siatki po ładnym uderzeniu trafił nawet Damian Chromiński, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Więcej goli w tym spotkaniu nie padł, ale zespół Janusza Niedźwiedzia wreszcie zwyciężył w dobrym stylu. Miejmy nadzieję, że rzeszowianie pójdą za ciosem i za tydzień w starciu z Garbarnią Kraków zakończą rok zwycięstwem.

0-1 Wojciech Reiman (17-karny)
0-2 Wojciech Reiman (28)
0-3 Błażej Cyfert (40)

Legionovia Legionowo: Paweł Błesznowski - Kacper Będzieszak (70. Piotr Maślanka), Rafał Zembrowski, Bartosz Waleńcik, Jonatan Straus, Daniel Pietraszkiewicz - Adam Imiela (70. Ensar Hajrović), Mateusz Małek, Konrad Zaklika (70. Arkadiusz Gajewski), Luka Janković - Eryk Więdłocha.

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Damian Sierant, Damian Kostkowski, Błażej Cyfert, Łukasz Mozler - Błażej Szczepanek (86. Sebastian Pociecha), Wojciech Reiman, Sławomir Szeliga (52. Michał Nawrot),  Dariusz Jarecki (66. Dominik Chromiński) - Tomasz Płonka, Grzegorz Goncerz (76. Artur Pląskowski).

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
Żółte kartki: Waleńcik - Szczepanek.