https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-11-23 14:08:38

Niespodzianka w Rzeszowie. Apklan Resovia przegrała z Pogonią Siedlce

Podobne tematy Resovia 2 liga Pogoń Siedlce
fot. Maciej Zabawski / archiwum
fot. Maciej Zabawski / archiwum
Niespodziewanym rezultatem zakończył się pojedynek Apklan Resovii z Pogonią Siedlce. Goście wygrali w Rzeszowie 1-0.
 
Pogoń Siedlce w ciągu zaledwie tygodnia pokonała obydwie rzeszowskie ekipy. W ubiegłej kolejce siedlczanie pokonali Stal Rzeszów, a dziś - Resovię.
 
"Pasiaki' od pierwszych minut ruszyły do ataku, ale długo nie potrafiły wypracować sobie klarownej sytuacji. Od 38. minuty Resovii miała pod górkę, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został Kamil Radulj. O pierwszej połowie powiedzieć można w zasadzie tyle.
 
Chwilę po zmianie stron groźnie na bramkę gości uderzał Szymon Hajduk, ale na posterunku był Rafał Misztal. W odpowiedzi gracze Pogoni Siedlce kilkukrotnie próbowali atakować po stałych fragmentach gry, ale dobrze w defensywie zachowywali się miejscowi.
W miarę upływu czasu coraz odważniej atakowali gości. Efekty przyniosło to w 76. minucie, kiedy to celnym uderzeniem popisał się Maciej Firlej i Pogoń Siedlce wyszła na prowadzenie.
 
Kilka minut później siły się wyrównały - drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Bartłomiej Olszewski i obydwie drużyny kończyły to spotkanie w dziesiątkę.
 
W końcówce meczu Resovia rzuciła się do ataków, ale goście do końca mądrze się bronili i nie pozwolili rzeszowianom na stworzenie groźnych sytuacji bramkowych. Ostatecznie Pogoń dowiozła korzystny rezultat do końca i wywiozła cenne trzy punkty z trudnego terenu w Rzeszowie.
 
Dla podopiecznych Szymona Grabowskiego była to pierwsze porażka po 10 kolejnych meczach bez przegranej.
 
0-1 Maciej Firlej (76)
 
Apklan Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Geniec (71. Karol Twardowski), Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec - Szymon Feret (46. Szymon Hajduk), Konrad Domoń, Grzegorz Płatek (63. Daniel Świderski), Kamil Radulj, Serhij Krykun - Adrian Dziubiński (71. Mateusz Kantor).
 
Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Sebastian Krawczyk, Tomasz Wełna, Aya Diouf, Bartłomiej Olszewski -  Marcin Kozłowski I (64. Maciej Firlej), Damian Mosiejko (73. Kamil Walków), Bartosz Wiktoruk, Marcin Kozłowski II, Adam Mójta - Dominik Barciak (63. Kacper Skibicki).
 
Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
Żółte kartki: Radulj, Domoń - Mosiejko, Diouf, Olszewski, Krawczyk, Walków.
Czerwone kartki: Radulj (38, druga żółta) - Olszewski (80, druga żółta). 
Widzów: 1082.

Wyniki meczów 19. kolejki:

 

Tabela 2 ligi:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij