2019-10-27 16:10:50

Bracia Gil dali KS Wiązownicy trzy punkty w spotkaniu z Wisłokiem Wiśniowa!

foto. Facebook KS Wiązownica
KS Wiązownica po bramce w końcówce spotkania pokonała 2-1 Wisłoka Wiśniowa. Gola na wagę trzech punktów zdobył Arkadiusz Gil.

Do tego spotkania obie ekipy przystępowały w dobrych humorach, bo KS Wiązownica w ostatniej kolejce uporała się z beniaminkiem z Targowisk, zaś Wisłok Wiśniowa w tygodniu pokonał rezerwy Resovii Rzeszów i zameldował się w półfinale Okręgowego Pucharu Polski.

Mecz lepiej zaczął się dla podopiecznych Krzysztofa Koraba, którzy już w 5. minucie za sprawą skutecznego w ostatnich dniach Kacpra Szymańskiego objęli prowadzenie.

Stracona bramka podziałała na gospodarzy, jak płachta na byka i w 21. minucie udało im się wywalczyć rzut karny. Do piłki podszedł Karol Karólak, jednak piłka po jego strzale nie znalazła drogi do siatki.

Zmarnowana jedenastka nie podłamała podopiecznych Walerija Sokolenki, którzy doprowadzili do wyrównania 8 minut przed gwizdkiem arbitra na przerwę. Bramkarza Wisłoka pokonał Patryk Róg

Remis nie satysfakcjonował gospodarzy, bo oznaczał powiększenie straty do lidera z Rzeszowa. Sprawy w swoje ręce postanowili wziąć bracia Gil, którzy po pięknej dwójkowej akcji zakończonej strzałem Arkadiusza wygrali to spotkanie 2-1.

1-0 Kacper Szymański (5')
1-1 Patryk Róg (37')
2-1 Arkadiusz Gil (89')