2019-10-19 17:55:00

Apklan Resovia powiększyła dorobek punktowy. Zremisowali z Górnikiem Polkowice

Apklan Resovia zremisowała z Górnikiem Polkowice 2-2 w meczu wyjazdowym 14. kolejki 2 ligi. "Pasiaki" dwukrotnie musieli gonić wynik.

Górnik Polkowice już po dziesięciu minutach prowadził z Apklan Resovią. Po uderzeniu Macieja Bancewicza niefortunnie interweniował Sebastian Zalepa i skierował piłkę do własnej siatki.

Po tej bramce do ataków ruszyli piłkarze Szymona Grabowskiego. "Pasiaki" osiem minut później doprowadzili do wyrówniania. Gola po podaniu Adriana Dziubińskiego strzelił Daniel Świderski.

Kolejne minuty to dominacja przyjezdnych, którzy są liderem 2 ligi. Jednak "Resoviacy" nie potrafili zdobyć kolejnej bramki w pierwszej części gry. Gospodarze czekali na kontrę, ale również nie zdobyli żadnej bramki. Po kapitalnej pierwszej połowie obie ekipy schodziły z boiska przy stanie 1-1.

Po kwadransie gry w drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszli piłkarze Górnika Polkowice. Błąd popełnił Mateusz Geniec, z okazji skorzystał Maciej Bancewicz i znów gospodarze byli na jednobramkowym prowadzeniu.

W 74. minucie gospodarze mieli szansę na kolejną bramkę. Mariusz Szuszkiewicz wbiegł w pole karne, ale nie trafił w światło bramki. Dziewięć minut później piłkarze Apklan Resovii ponownie doprowadzili do wyrównania. Gola dla ekipy Grabowskiego strzelił Karol Twardowski. Rezerwowy najprzytomniej zachował się w polu karnym Górnika i wepchnął piłkę do siatki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2.

1-0 Sebastian Zalepa (10)
1-1 Daniel Świderski (18)
2-1 Maciej Bancewicz (59)
2-2 Karol Twardowski (83)