2019-10-19 16:42:35

Texom Sokół Sieniawa przegrał z Podhalem Nowy Targ

Texom Sokół Sieniawa wraca na Podkarpacie bez punktów (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Ryszarda Kuźmy wracają z Nowego Targu bez punktów. Drużyna Szarotek ograła zespół z województwa podkarpackiego 2-1.

Texom Sokół Sieniawa po zeszłotygodniowym remisie z Avią Świdnik chciał pójść za ciosem. Biało-niebiescy w starciu z Podhalem Nowy Targ liczył na trzy punkty, jednak to Szarotki jako pierwsze wyszły na prowadzenie, a do siatki trafił Maciej Tonia.

Przyjezdni chcieli jak najszybciej odrobić straty, lecz Podhale odpierało ataki Sokoła. Drużyna dowodzona przez Ryszarda Kuźmę szukała wyrównującego trafienia, lecz ostatecznie do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg gry i też mieli swoje okazje w tym meczu. Jedną z nich wykorzystał w 66. minucie Dariusz Zapotoczny. To podrażniło sieniawian, którzy ruszyli do odrabiania strat i cztery minuty później kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Bartłomiej Buczek.

Sokół miał nadzieję na wyjazd z Nowego Targu ze zdobyczą punktową, lecz ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i to Podhale okazało się lepsze.

1-0 Maciej Tonia (22)
2-0 Dariusz Zapotoczny (66)
2-1 Bartłomiej Buczek (70-rzut karny)