2019-10-09 11:47:13

Klasa A Rzeszów gr.1: KS Przybyszówka zremisowała z Piastem Nowa Wieś [podsumowanie 10.kolejki]

Przybyszówka sprawiła swoim kibicom niemiłą niespodziankę i zaledwie zremisowała z Piastem Nowa Wieś. Czarni Czudec skromnie pokonali Victorię Budy Głogowskie.

Mecz Przybyszówki z Piastem Nowa Wieś przebiegał pod dyktando gospodarzy. Już w 13 minucie po zamieszaniu w polu karnym bramkarzy gości pokonał Mateusz Wojtanowski. W dalszej części pierwszej połowy mimo kilku dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie. Druga połowa to zmiana oblicza gry o 180 stopni. Ambitna drużyna Piasta Nowa Wieś zdominowała wydarzenia boiskowe i co chwilę dochodziła do groźnych sytuacji. W 58 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową stan meczu wyrównał Krystian Szymański. Od tego momentu mecz stał się niezwykle otwartym widowiskiem, w którym obie drużyny wypracowały sobie wiele świetnych sytacji do zdobycia bramki, jednak żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

KS Przybyszówka 1-1 Piast Nowa Wieś

1-0 Mateusz Wojtanowski (13')
1-1 Krystian Szymański (58')

KS Przybyszówka: Paśko - Kopeć, Lechowicz, Micał (60' Bieda), Bosek, Kuczma, Sokal, Stalec (74' Leś), Bać, Zabawski (58' Ćwikliński) - Wojtanowski (45' Świder)

Piast Nowa Wieś: Sitek - Tomaka, Bieniek, Ziemiński, Ataman, Lachtara, Szymański, Przygórzewski, Patała, Mikłoś, Wiśniewski

Żółte kartki: Stalec - Lachtara, Wiśniewski, Ziemiński, Patała, Przygórzewski

Sędziował: Dawid Sowa

Pozostałe wyniki:

Lider z Czudca po ciężkim spotkaniu pokonał Victorię Budy Głogowskie 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Krzysztof Sierżęga.

Grunwald Budziwój na własnym obiekcie zwyciężył ŁKS Łukawiec 3-2.

Diament Pstrągowa podzielił się punktami z Plantatorem Nienadówka. W meczu padł remis 2-2.

Trzcianka Trzciana uległa rezerwom Korony Rzeszów 1-3.

LKS Trzebownisko wygrał ze Startem Borek Stary 2-1.

Wisłok Strzyżów bezbramkowo zremisował z Iskrą Zgłobień.