http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-10-08 16:11:29

Eurobud JKS Jarosław w rzutach karnych pokonał Start Elbląg

Eurobud JKS Jarosław nadal jest niepokonany w lidze (fot. Krzysztof P)
Eurobud JKS Jarosław nadal jest niepokonany w lidze (fot. Krzysztof P)
Jarosławianki wciąż pozostają niepokonane w PGNiG Superlidze kobiec. Podopieczne Vita Telecky'ego ostatecznie wygrały mecz, który był bardzo zaciętym widowiskiem.
 
Eurobud JKS Jarosław jako beniaminek PGNiG Superligi kobiet spisuje się doskonale, bowiem w obecnym sezonie nie doznał jeszcze porażki. Spotkanie ze Startem Elbląg od początku było bardzo zacięte, wobec czego kibice oglądali znakomite zawody.
 
Jarosławianki w pierwszej odsłonie spotkania utrzymywały bezpieczny dystans do ekipy z Elbląga, kontrolując boiskowe poczynania. Obie drużyny szły cios za cios i ostatecznie w lepszych nastrojach na przerwę schodził Start, lecz jego przewaga wynosiła zaledwie oczko.
 
Obraz gry w drugiej odsłonie nie ulegał zmianie, a obie drużyny walczyły o każdy wolny fragment parkietu. Z czasem to jednak Eurobud JKS wyszedł na prowadzenie, lecz Start szybko zmienił wynik na swoją korzyść.
 
Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry przyniosły sporo emocji, a drużyna z Elbląga starała się kontrolować spotkanie. Jarosławskie szczypiornistki w końcówce postawiły wszystko na jedną kartę, a remis uratowały w ostatniej akcji meczu.
 
Gospodynie nie zamierzały być gościnne, a opiekun beniaminka, Vit Telecky wyciągnął asa z rękawa. To był strzał w dziesiątkę, bowiem wprowadzona na rzuty karne Marta Beckiel wybroniła wszystkie uderzenia i w znaczący sposób przyczyniła się do wygranej Eurobudu JKS Jarosław.
 
Eurobud JKS Jarosław - Start Elbląg 29-29 (13-14) k. 3-1
 
Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Backiel – Bancilon 5, Balsam 6, Donets, Luberecka, Turkalo 9, Strzębała, Pietras 3, Strózik 3, Żukowska 1, Amnda Szymborska, Aleksandra Szymborska, Kozimur 2
 
Start Elbląg: Orowicz, Pająk – Choromańska, Waga 4, Garczarczk 2, Pękala 5, Cygan 4, Kaczmarek 2, Trbovic 4, Szulc, Shupik 8, Dronzikowska, Stapurewicz, Rancic
 
Kary: 12 minut - 12 minut
 
Sędziowali: Dąbrowski i Staniek (Kielce) 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij