http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-10-08 13:30:33

SPR Stal Mielec pokonała Zagłębie Lubin

SPR Stal Mielec zdobyła pierwsze trzy oczka w lidze (fot. SPR Stal Mielec)
SPR Stal Mielec zdobyła pierwsze trzy oczka w lidze (fot. SPR Stal Mielec)
Podopieczni Dawida Nilssona po meczu pełnym walki, w końcu mogą cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w PGNiG Superlidze. Mielczanie opuścili ostatnie miejsce. 
 
Szczypiorniści SPR-u Stali Mielec nienajlepiej rozpoczęli rozgrywki PGNiG Superligi, bowiem po pięciu seriach gier, ich dorobek wynosił zero punktów. Gospodarze więc byli bardzo mocno zdeterminowani aby pokonać wyżej notowane Zagłębie Lubin.
 
Podopieczni Dawida Nilssona z Miedziowymi mieli bardzo dobre wspomnienia, bowiem w minionym sezonie dwukrotnie ich pokonali. Mielczanie doprze rozpoczęli pierwszą część spotkania, choć pierwsze minuty były wyrównane.
 
Gospodarze z czasem jednak zaczęli coraz bardziej się rozkręcać i prowadzili już trzema bramkami. Niestety po chwili to Zagłębie lepiej się prezentowało na parkiecie i w pewnym momencie role się odwróciły.
 
W końcówce pierwszej odsłony mielczanie zaczęli odrabiać straty, ale ostatecznie do przerwy było 10-12. Po zmianie stron kibice zgromadzeni na hali w Mielcu, oglądali bardzo dobre zawody, bowiem prowadzenie zmieniało się co chwilę.
 
Lubinianie jednak z czasem zaczęli tracić skuteczność, co postanowiła wykorzystać Stal, która w końcówce mocniej przycisnęła i ostatecznie zdołała przechylić szalę na swoją korzyść. Mecz był bardzo zacięty oraz pełen walki, wobec czego sędziowie trzykrotnie sięgali po czerwony kartonik.
 
SPR Stal Mielec – Zagłębie Lubin 27-25 (10-12)
 
SPR Stal Mielec: Andelic, Wiśniewski – Wilk 2, Krępa 3, Wypych 2, Skuciński, Mochocki 6, Miedziński, Kornecki 2, Grzegorek, Jędrzejewski, Valyntsau 9, Olszewski 1, Chodara 2, Krupa, Wojdak
 
Zagłębie Lubin: Bartosik, Schodowski - Borowczyk, Stankiewicz 2, Mrozowicz, Pawlaczyk, Tokaj 2, Kupiec 2, Dudkowski 1, Chychykalo 2, Gębala 2, Drobiecki, Sroczyk 5, Marciniak 6, Hajnos 1, Pietruszko 2
 
Kary: 14 minut – 12 minut 
 
Czerwone kartki: Marcin Miedziński (56-gradacja kar) - Krzysztof Pawlaczyk (51-faul taktyczny), Roman Czyczykało (57-faul taktyczny)
 
Sędziowali: Kierczak, Wrona (Kraków) 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij