https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-10-08 09:10:25

Przemysław Kubal, członek zarządu Partyzanta Mal-Bud1 Targowiska: "Naszym Celem nadrzędnym jest.."

Foto: Michał Rysz/Partyzant MAL-BUD1 Targowiska
Foto: Michał Rysz/Partyzant MAL-BUD1 Targowiska
Poniżej krótka rozmowa z Przemysławem Kubalem, kierownikiem drużyny Partyzanta Mal-Bud1 Targowiska, oraz członkiem zarządu beniaminka IV ligi. 
 
Przemku na początku chciałbym serdecznie podziękować za poświęcony czas i bardzo proszę o kilka słów na temat Twojej dotychczasowej i obecnej funkcji w Partyzancie MAL-BUD1 Targowiska.
- Nie ma najmniejszego problemu. Od dobrych kilku lat jestem kierownikiem drużyny i członkiem prężnie działającego Zarządu Klubu.
 
Zanim zaczniemy z pytaniami co do stanu obecnego, pamiętam że dane Ci było występować w roli piłkarza kiedy to Twoja drużyna grała na poziomie III ligi. Który z zawodników grających w tych pięknych dla piłkarskich Targowisk czasach imponował Ci najbardziej ?
- Tak, bardzo miło wspominam tamte czasy. Wówczas w naszej drużynie było wielu dobrych zawodników, ale najbardziej imponował mi m.in. Damian Łanucha, świetny w tamtym czasie Łukasz Zych czy chociażby Marcin Borowczyk, który i dziś jest w Partyzancie. Miło również było trenować z utalentowanymi zawodnikami jak Patryk Fryc czy Kamil Słaby.
 
Przed inauguracją sezonu w którym wywalczyliście awans, trenera Dariusza Solińskiego zastąpił bliżej nieznany w naszym okolicznym piłkarskim światku Wojciech Kogut co jak wszyscy wiemy okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Czy możesz przybliżyć kulisy tyczące wyboru go na to stanowisko ? 
- Trener Dariusz Soliński dość późno oznajmił nam, że odchodzi i był dość duży kłopot ze znalezieniem odpowiedniego człowieka na jego miejsce. Wiadomo, że musiał być to ktoś z „pojęciem” i twardą ręką, a takich w okolicy mało. Po wielu wykonanych telefonach padło na trenera Wojciecha Koguta i nie żałujemy tej decyzji.
 
W przerwie letniej do waszej kadry dołączyli Kamil Groborz, Krzysztof Kasperkowicz, Dariusz Półkoszek, oraz Radosław Stanisz. Powiedz mi czy wasze priorytety transferowe zostały spełnione ?
- Szczerze mówiąc nie do końca. Ciężko było jeszcze kogoś pozyskać z racji tego, że z IV-ligi człowiek nie wyżyje, a trenować trzeba 3-4 razy w tygodniu plus grać mecz na weekendzie. Nie wszystkim jednak pasuje taki układ, zawodnicy czasami wolą występować na poziomie okręgówki. 
 
Trzon waszej ekipy składa się w większości z byłych zawodników Karpat Krosno, mam tu na myśli Roberta Kozubala, Kamila Chmielowskiego, Karola Dobrzańskiego, Krzysztofa Sieniawskiego, oraz Kamila Groborza . Co sprawia że wyżej wymienieni zaufali waszej marce i nie chcą się stąd nigdzie ruszyć jak to w przypadku chociażby pierwszych dwóch wymienionych, którzy co rundę odrzucają sporo ofert z innych klubów.
- Bo po prostu w Partyzancie jest fajnie hehe… a tak poważnie to tworzymy zgrany kolektyw, mamy w szatni świetną atmosferę co z pewnością przekłada się także na wynik. Oczywiste jest też, że zawodnicy nie grają za darmo, mają pewne pieniądze, które zawsze są wypłacane na czas w odróżnieniu do niektórych klubów. 
 
W ostatnim czasie mieliśmy sporo zawirowań dotyczących waszego stadionu. Czy możesz nam zdradzić gdzie w perspektywie 2-3 lat swoje mecze rozgrywać będzie ekipa Partyzanta Mal-Bud1 Targowiska. Macie w planie modernizować obecny obiekt czy może w rachubę wchodzi budowa całkiem nowego kompleksu.
- Jak na razie mamy podpisaną 3-letnią umowę na mocy której możemy korzystać z obecnego stadionu. Są natomiast pewne plany by powstał nowy obiekt, ale ciężko na dzień dzisiejszy powiedzieć jak one się zakończą. Jednego jestem natomiast pewien – od kilkunastu lat jesteśmy zdecydowanie najlepszą drużyną w Gminie Miejsce Piastowe i stadion z prawdziwego zdarzenia nam się na pewno należy.
 
O ile firma Mal-Bud1 mocno wspiera waszą działalność od dobrych kilkunastu lat, tak ostatnimi czasy do grona waszych darczyńców dołączył PKN Orlen. Skąd zainteresowanie tak ogromnego rynkowego potentata, klubem z podkarpackiej wioski ? 
- Po awansie do IV ligi i co za tym idzie znacznie zwiększeniem kosztów postanowiliśmy znaleźć dodatkowego sponsora. Złożyliśmy kilka wniosków o dofinansowanie do różnych firm. Do PKN ORLEN pukaliśmy kilka razy i w końcu uwzględniono nasz wniosek i przyjęto projekt. Jesteśmy dumni, że z zapewne wielu wniosków nasz odniósł skutek, spodobał się nowemu sponsorowi i dzisiaj możemy cieszyć się z dodatkowych środków, które zapewne przyczynią się do dalszego rozwoju naszego Klubu.
 
Czy w gronie darczyńców waszej drużyny znajduje się firma Revlin, były sponsor sąsiedzkich Karpat Krosno ? 
- Zdecydowanie nie. Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. 
 
Pamiętam naszą luźną przedsezonową rozmowę o priorytetach na obecne rozgrywki. Powiedz mi jak na obecną chwilę wyglądają wasze cele bo oboje wiemy że te zakładane przed startem rozgrywek już nie aktualne.
- Czy ja wiem czy nie aktualne… od samego początku sezonu celem jest utrzymanie i tego będę się trzymał. Jak na razie idzie nam bardzo dobrze, ale nie popadamy w samo zachwyt. Przed nami bardzo ciężkie mecze, ale chcemy zdobyć jeszcze kilka punktów na jesień, a co będzie później zobaczymy. Gdybym miał jednak wybiegać w przyszłość zakończenie sezonu w pierwszej ósemce byłoby sukcesem.
 
Czy w Twoim notesie znajdują się już pierwsze nazwiska które miałyby w zimie zasilić kadrę Wojtka Koguta i czy są w nich zawodnicy z wyższych lig. 
- Jest jeszcze trochę za wcześnie by mówić o konkretnych nazwiskach, ale pewnie będziemy musieli rozglądać się za nowymi zawodnikami w szczególności za młodzieżowcami, bo ostatnio poważnych kontuzji doznali Robert Kozubal i Adrian Milczanowski. We wcześniejszych meczach również na dłużej wypadł Krzysiek Sieniawski, także pechowo to się wszystko potoczyło. Pierwszy to nasz obecnie najskuteczniejszy zawodnik, drugi to młodzieżowiec, a ostatni to podstawowy obrońca.
 
Sporo z Partyzantem przeszedłeś, masz rozeznanie, jak różnił się wasz budżet porównując klasę okręgową, stan obecny oraz do jakich rozmiarów musiałby się zwiększyć ażeby myśleć o rywalizacji w III lidze. 
- W tym przypadku z każdą wyższą klasą rozgrywkową jest znaczny przeskok, tak samo budżetowy jak i sportowy. O III lidze nawet nie myślę więc tutaj w ogóle nie ma żadnego tematu. Druga sprawa jest taka, że budżet nie zawsze idzie w parze z grą i wynikami.
 
A propos III ligi...Myślisz że wizja Partyzanta w III lidze to "porywanie się z motyką na słońce", czy może biorąc pod uwagę wasze silne zaplecze sponsorskie i mocne wsparcie pani Wójt Doroty Chilik bylibyście w stanie podjąć "rękawicę" rywalizacji na kolejnym szczeblu rozgrywek ?
- Myślę, że to zdecydowanie porywanie się z motyką na słońce. Tak jak wcześniej powiedziałem nie myślę o III lidze. Pani Wójt bardzo nam pomaga podobnie jak sponsorzy, ale naszym celem nadrzędnym jest utrzymanie drużyny w IV lidze na kilka sezonów.
 
Na koniec jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za poświęcony czas i rzecz jasna życzę wszelkiej pomyślności w dalszej pracy na rzecz rozwoju Partyzanta Mal-Bud1 Targowiska.
- Dziękuję bardzo i zapraszam wszystkich kibiców na mecze Partyzanta do Targowisk.
 
rozmawiał Konrad Kwolek

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Lzs 2019-10-08 11:15:28 7 5

Ani stadionu ani młodzieży tylko sponsor długo tak nie pociągnięcie.

Lzs 2019-10-08 11:15:28 7 5

Ani stadionu ani młodzieży tylko sponsor długo tak nie pociągnięcie.

partyzant fan 2019-10-12 21:19:19 0 0

zobacz gosciu na tabele juniorow

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij