2019-10-07 19:03:00

SST Lubcza Racławówka zwycięstwem nad Głogovią Głogów Małopolski zainaugurowała nowy sezon

Lubcza pewnie wygrała z Głogovią (fot. Zdzisław Kałamarz)
 W sobotni wieczór w sali sportowej w Niechobrzu SST Lubcza Racławówka gościła Głogovię Głogów Małopolski na inaugurację sezonu pierwszej ligi podkarpackiej siatkówki mężczyzn. Siatkarze Marka Samolewicza do zwycięstwa potrzebowali jedynie trzech setów.

Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w sobotnim meczu była ekipa SST Lubcza Racławówka, która w poprzednim sezonie niemalże do samego końca grali o awans do drugiej ligi. W pierwszym secie mogliśmy oglądać pokaz siły gospodarzy, pozwolili siatkarzom Głogovii Głogów Małopolski ugrać zaledwie dwanaście punktów.

Drugi set rozpoczął się również od przewagi zawodników Marka Samolewicza, jednakże w późniejszym fragmencie seta do gry gospodarzy wkradło się sporo niedokładności i błędów własnych i do samego końca mogliśmy oglądać zaciętą rywalizację. Gospodarze drugiego seta zwyciężyli do 23.

Trzeci set niewiele różnił się od poprzedniego, zespół SST szybko zbudował sobie kilkupunktową zaliczkę, siatkarze Głogovii solidną zagrywką napsuli gospodarzom w trzecim secie sporo krwi, i to właśnie ona wciąż utzymywała ich w grze. W końcowej fazie meczu w szeregi gospodarzy wkradło się spore rozprężenie bowiem na tablicy świetlnej widniał już wynik 24-19 i gospodarze mieli już piłki meczowe w górze. Głogowianie znów zaryzykowali zagrywką i doprowadzli do stanu 24-23. Wtedy jednak drużynie gospodarzy udało się zakończyć spotkanie.

Lubcza Racławówka - Głogovia Głogów Małopolski 3-0 (25-12, 25-23, 25-23)

Lubcza Racławówka: Masłowski (c, 3- punkty), Kieś (5), Worosz (2), Kielar (9), Hołobut (21), Kuśnierz (6), Włodyga (libero I) oraz Woźniak (3), Mędrygał (4), Kawa, Bożek (3)

Głogovia Głogów Malopolski: Rzepka, Dziadosz (c), Czajor, Talarkowski, Kozłowski, Adamczyk, Ziobro (libero) oraz Woś, Szpanelewski, Pączek