https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-09-26 10:50:00

OPP Krosno: Przełęcz Dukla wyrzucona z rozgrywek przez "Jokera" Marka Fundakowskiego [Podsumowanie III rundy]

Foto Karol Słomka
Foto Karol Słomka
Udany rewanż za porażkę z ubiegłej edycji OPP z Przełęczą Dukla wzięli piłkarze Karpat Krosno, rozbijając podopiecznych Sławomira Walczaka na sztucznym boisku w Dukli 4-0. Katem miejscowych okazał się wprowadzony po przerwie Marek Fundakowski który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.
 
Mimo wysokiego rezultatu końcowego, pierwsza połowa nie stawiała żadnych przesłanek ku temu że to właśnie krośnieńskie Karpaty będą cieszyć się z końcowego tryumfu. Gospodarze w niczym nie ustępowali wyżej notowanemu rywali, stwarzając sobie przy tym kilka bardzo dogodnych sytuacji. 
 
Dopiero po przerwie obraz gry uległ diametralnej zmianie. Tuż gwizdkiem arbitra rozpoczynającym drugą część spotkania, trener Dariusz Liana zdecydował się na 4 zmiany, który okazały się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". 
 
Instynktem zabójcy błysnął Marek Fundakowski który trzykrotnie pozostawiał w pokonanym polu strzegącego dukielskiej bramki Mateusza Fornala. Jedno trafienie dorzucił Dawid Król.
 
W bramce Dumy Miasta Szkła wystąpił nominalny rezerwowy Grzegorz Żytniak, który swoimi iście telewizyjnymi paradami kilkukrotnie ratował krośnieński zespół przed stratą bramki.
 
0-1 Marek Fundakowski
0-2 Dawid Król
0-3 Marek Fundakowski
0-4 Marek Fundakowski
 
Przełęcz Dukla: Fornal - Korzec, Zima, Mierzejewski, M. Kudła (80. Ożga) - Wołczański, Moszczyński K., (75. Stanosz), Mielech (85. Sysak), Mierzejewski T., Moszczyński W.(70. Kuna) - Frączek
 
Karpaty Krosno: Żytniak - M.Stasz (Polański), Gierlasiński, Wilk (Zych), Wojtasik - Sz.Stasz (Pelczar), Knap, Blezień - Kowalski (Glod) , Król (Czelny), Wajs (Fundakowski)
 
JKS Czarni Jasło bez większych problemów uporało się z mocno osłabionym GKS Zamczyskiem Odrzykoń, które na pucharowy bój udało się z zaledwie jednym rezerwowym. Mecz zakończył się wynikiem 2-0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się sprowadzony przed sezonem Dariusz Bałut. Warto dodać że obie ekipy spotkają się ponownie już w najbliższą niedzielę ramach 9 kolejki rozgrywek krośnieńskiej klasy okręgowej. Dzięki tej wygranej drużyna Czarnych Jasło w półfinale rozgrywek zaplanowanych na wiosnę 2020, stoczy derbowy pojedynek z Karpatami Krosno. 
 
Występujący w klasie "A" Górnik Grabownica, który w pierwszej rundzie wyeliminował IV ligowego Partyzanta "MAL-BUD1" Targowiska, tym razem został brutalnie zweryfikowany przez jednego z faworytów krośnieńskiej okręgówki, drużynę Cosmosu Nowotaniec.  Na boisku padł wynik 1-9 i tym samym podopieczni Janusza Sieradzkiego bez najmniejszego problemu meldują się na kolejnym szczeblu rozgrywek. 
 
W ostatnim spotkaniu 1/4 rozgrywek OPP Start Rymanów nie sprostał wyżej notowanemu Ekoballowi Sanok, przegrywając 0-2. Wynik spotkania już w pierwszej minucie otworzył Damian Niemczyk, a na 2-0 w ostatniej z rzutu karnego podwyższył Karol Adamiak.  Podopieczni Mateusza Ostrowskiego, półfinałowy bój stoczą z drużyną Cosmosu Nowotaniec.
 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 10

Rozwiąż działanie =

czarni 2019-09-26 13:04:38 8 2

Ojejku jaki ten Odrzykoń daremny.Smary dostali to okazuje sie ze grali w mocno rezerwowym składzie.No to trzeba zacząć z młodzieżą pracować a nie wóde pić na stadionie. W Czarnych zagrało 3 rezerwowych zawodników z 1 drużyny plus z podstawowego składu Urban dopóki go sędzia nie wyrzucił za kartki a resztę ekipy tworzyli sami juniorzy .Wystarczyło na gwiazdeczki z Odrzykunia . Teraz derby z krosnianką krosno.

Kibiccc 2019-09-26 11:57:52 1 1

Górnik Grabownica gra w klasie A

czarni 2019-09-26 13:04:38 8 2

Ojejku jaki ten Odrzykoń daremny.Smary dostali to okazuje sie ze grali w mocno rezerwowym składzie.No to trzeba zacząć z młodzieżą pracować a nie wóde pić na stadionie. W Czarnych zagrało 3 rezerwowych zawodników z 1 drużyny plus z podstawowego składu Urban dopóki go sędzia nie wyrzucił za kartki a resztę ekipy tworzyli sami juniorzy .Wystarczyło na gwiazdeczki z Odrzykunia . Teraz derby z krosnianką krosno.

Ja 2019-09-26 14:06:56 4 2

O jakich gwiazdach z Odrzykonia piszesz, przyjechali zagrali i zapewne już o tym zapomnieli. Dla większości drużyn celem na puchar jest szybkie odpadnięcie

Do ja 2019-09-26 14:35:59 2 2

Z tego co widać to celem Zamczyska jest również spadek z ligi skoro celem drużyn jest jak najszybsze odpadnięcie to po co w ogóle rozgrywają mecze a no po to że jest to najłatwiejszy sposób na pokazanie się na arenie piłkarskiej puchar Polski jest właśnie po to żeby drużyny z mniejszych miast czy nawet wsi miały szansę się pokazać i wydaje mi się że dla nich celem nie jest najszybsze odpadnięcie a jak najdłuższe pozostanie

Do do ja 2019-09-26 15:20:25 1 2

Piszesz idalistyczne dyrdymaly .Ja z Odrzykonia nie jestem, ależ jestem niemal pewny że ich jedynym celem jest utrzymanie się w okręgówce .Co do tego dlaczego grają to pewnie dlatego że wszyscy od okręgówki w Pucharze grać muszą W tym sezonie odpadli już Partyzant i Nafta naprawdę sądzisz że są słabsi od Górnika Grabowinica i Nurtu Potok?

EFK cyganowo 2019-09-26 16:49:13 4 1

Nigdy nie zabraknie chęci aby na wyjazdy jeździć - JEDNAK ZABRAKŁO

~anonim 2019-09-26 16:57:59 2 4

PKS szaleje i rządzi na forum po dumnym zwycięstwie z Odrzykoniem

Do do do ja 2019-09-26 17:10:17 1 0

Wymóg to wymóg ale nie wierzę że przyjechali tylko po to żeby zagrać i pojechać do domu gra się zawsze o zwycięstwo i po prostu przegrali bo byli słabsi a nie dlatego że chcieli szybko odpaść i partyzant czy nafta widocznie też byli słabsi akurat w tym danym meczu

Ja 2019-09-26 17:35:02 1 1

Mój błąd Nafta grała z Kroscienkiem

~anonim 2019-09-27 11:16:20 4 1

Brawo maślanka jasło, jak będzie tak grać dalej to za rok przyjedzie do was legła warszawa . Bo wyeliminowanie Zamczyska to wasz życiowy sukces ? bo w lidzie takie drużyny was leją jak Kopytowa czy Nienaszów

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij