2019-09-25 18:46:18

Stal Stalowa Wola pewnie pokonała Chemika Police

Bartłomiej Ciepiela ustalił wynik meczu w Policach (fot. Radosław Kuśmierz)
Piłkarze Szymona Szydełko wykonali swoje zadanie i pewnie pokali trzecioligowca na jego terenie. Dwa gole dla zielono-czarnych zdobył Michał Fidziukiewicz.

Mecz doskonale rozpoczął się dla Stali Stalowa Wola, która od początku była stroną dominującą i w 10. minucie wyszła na prowadzenie. Do futbolówki dopadł Michał Fidziukiewicz, który strzałem zza pola karnego pokonał Oskara Rechtziegela.

Po bramce wyraźnie się ożywili piłkarze Chemika Police, którzy zaczęli atakować na bramkę drugoligowca. Zielono-czarni nie zamierzali jednak na zbyt wiele pozawalać rywalowi i w 18. minucie było już 0-2, a golkipera miejscowych pokonał Rafał Michalik.

Stalówki dwubramkowe prowadzenie nie zadowalało i ta chciała zdobyć jeszcze więcej goli. Z czasem jednak spotkanie zaczęło się wyrównywać, a w końcóce pierwszej odsłony mocniej przycisnął beniaminek trzeciej ligi, lecz wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron od mocnego uderzenia rozpoczął Chemik, lecz piłka po uderzeniu z rzutu wolnego Bartosza Ławy zatrzymała się na porzeczce. Gospodarze wciąż napierali, lecz nie przynosiło to efektu w postaci bramek.

Z czasem drugoligowiec zaczął coraz śmielej atakować. W 63. minucie przed niezłą szansą stanął Piotr Mroziński, który jednak dał rady trafić do siatki. Goście nadal szukali kolejnych bramek i w końcu w 77. minucie Michał Fidziukiewicz po raz drugi w tym meczu trafił do siatki.

Gospodarze po utracie trzeciej bramki podłamali się, co wykorzystać chciała Stal. Końcówka spotkania przebiegała pod dyktando zespołu ze Stalowej Woli i najpierw próbował Szymon Jopek, a po chwili Bartłomiej Ciepiela ustalił wynik spotkania.

Chemik Police - Stal Stalowa Wola 0-4 (0-2)

0-1 Michał Fidziukiewicz (10)
0-2 Rafał Michalik (18)
0-3 Michał Fidziukiewicz (77)
0-4 Bartłomiej Ciepiela (90)

Chemik Police: Rechtziegel – Klimkowicz, Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Szewczykowski, Bedliński, Jóźwiak (78. Rudnik), Kowalczyk (46. Ława), Protasenko, Kapelusz (33. Peda), Sobecki.

Stal Stalowa Wola: Konefał – Mistrzyk, Śpiewak, Kiercz, Jarosz (59. Witasik), Michalik, Mroziński, Jopek, Stelmach (57. Pietras), Dadok (46. Ciepiela), Fidziukiewicz

Żółte kartki: Jóźwiak, Wiejkuć - Stelmach, Jopek, Mistrzyk, Pietras, Witasik

Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary)