http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-08-31 07:39:09

Miejsca, które warto odwiedzić w Wietnamie

Podobne tematy podróże
Wietnam to państwo zajmujące wschodnią część Półwyspu Indochińskiego. Leży w tropikach i rozciąga się niemal na 2500 km z południa na północ, w najwęższym miejscu mierząc jedynie 50 km. Jest to kraj niezwykle zróżnicowany zarówno ze względu na pogodę, jak i również dialekty, kuchnię oraz historię.

Ho Chi Minh - dawny Sajgon

Jest to zdecydowanie największy ośrodek miejski kraju, charakteryzujący się dużą intensywnością oraz tempem życia. Centrum miasta wypełnione jest nowoczesnymi biurowcami. Niemniej jednak wśród postępowości zachowały się także perły architektoniczne, które pozwoliły zyskać mu miano Paryża Wschodu.
 
Osoby preferujące zwiedzanie muzeów, jak i historycznych budynków, niewątpliwie będą usatysfakcjonowane, ponieważ ze względu na XX-wieczną wojnę amerykańsko-wietnamską, na terenie miasta znajduje się wiele zabytków stanowiących jej świadectwo. W Ho Chi Minh warto udać się między innymi do takich miejsc jak: zabytkowy budynek poczty, Katedra Notre Dame, Kościół Cha Tam czy do Muzeum Wojny. Ciekawym doświadczeniem, które z całą pewnością pozwoli na zintegrowanie się z miejscową społecznością, będzie spacer po bazarze Ben Thanh.

Delta Mekongu i Can Tho

Delta Mekongu to miejsce, w którym praktycznie każdy kawałek ziemi przeznaczony jest pod uprawę. Niesamowity klimat drewnianych domów wyłaniających się z wody, wspartych na bambusowych palach sprawia, że śmiało można, porównać ten widok do weneckich kamienic. Poranne, wodne targi świeżych owoców, a wśród nich kupcy odziani w stożkowe kapelusze - to wszystko pozwala turystom poczuć prawdziwy klimat Wietnamu. W szczególności można to zauważyć, udając się na rejs po kanałach delty.
 
Delta Mekongu jest terenem niezwykle rozległym, co można zaobserwować już w momencie przekroczenia jednego z kilku imponujących mostów na Mekongu. Znajdując się w tym rejonie Wietnamu warto odwiedzić Cat Tho, które stanowi największe miasto regionu i jest jego nieformalną stolicą. Jest to spokojne miasto, dalekie od zgiełku. Główna atrakcja, rozsławiająca je na świecie, to pływający targ Cai Rang. Ponadto w Cat Tho znajdują się ciekawe świątynie, piękna i spokojna promenada, niewątpliwie zachęcająca do spacerów, a także wiele ulicznych stoisk, na których można spróbować wyśmienitych przysmaków kuchni wietnamskiej. 

Hanoi i Zatoka Ha Long Bay

Hanoi to stolica Wietnamu, która pod względem atrakcji turystycznych ma przyjezdnym zdecydowanie najwięcej do zaoferowania. Z jednej strony można pospacerować alejkami starego miasta, z drugiej zaś odwiedzić muzea poświęcone XX-wiecznym konfliktom. Dla osób lubiących spędzać czas na robieniu zakupów, również nie zabraknie propozycji nabycia ciekawych, wietnamskich pamiątek. Warto pamiętać jednak o tym, że ze względu na różnorodne możliwości spędzania czasu w Hanoi, należy zaplanować pobyt w tym mieście dużo wcześniej i wybrać to, co ostatecznie okaże się dla nas najbardziej atrakcyjne.
 
Przede wszystkim absolutnym "must see" w Hanoi jest Plac Ba Dinh z przepięknym mauzoleum Ho Chi Minha, a także jego bezpretensjonalny dom, w którym mieszkał oraz pracował. Więcej informacji o wycieczkach dostępnych jest na stronie biura Logostour. W trakcie pobytu w stolicy Wietnamu, na liście miejsc wartych odwiedzenia, wprost nie może zabraknąć przepięknej zatoki Ha Long Bay. Jest to jedno z tych miejsc, które rozsławiają Wietnam na całym świecie. Znana z malowniczych formacji skalnych tworzy nieprzeciętny krajobraz, znany z pocztówek i książek poświęconych temu krajowi. Zwiedzanie zatoki odbywa się z poziomu statku dryfującego wśród licznych zatoczek, grot oraz skalistych wysepek.

Wyżej opisane miejsca to tylko jedne z licznych, które sprawiają, że Wietnam jest naprawdę wyjątkowym krajem. Bogactwo przepięknej roślinności, pola ryżowe, góry, lasy, Morze Południowochińskie oraz  atrakcje turystyczne Wietnamu sprawiają, że stanowi ciekawą destynację dla stale powiększającego się grona turystów, tłumnie przybywających, aby podziwiać jego zasoby.
 
Z jednej strony można spotkać się z nowoczesnością i prężnie rozwijającymi metropoliami, a z drugiej zasmakować ciszy i spokoju wśród tubylców. Dzięki temu każdy ma możliwość odkrywania tego kraju w takiej formie, która jest mu najbliższa. Wyjątkowa kuchnia to kolejny powód do tego, aby odwiedzić Wietnam. Walory smakowe, jakie ma do zaoferowania z całą pewnością przypadną do gustu niejednemu kulinarnemu podróżnikowi. Otwartość Wietnamczyków, ich pogodne i miłe uosobienie sprawiają, że pobyt w tym kraju można zaliczyć do jednego z bardziej gościnnych, w jakich kiedykolwiek miało się okazję być. W związku z powyższym nie warto dłużej zwlekać, ale już dziś zarezerwować wyjątkową wycieczkę do Wietnamu.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij