2019-09-20 19:51:00

Młodzież ze Stali II Stalowa Wola rozbita przez Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska

Foto Michał Rysz
Drużyna Stali II Stalowa Wola z racji na jutrzejszy pojedynek pierwszego zespołu, do Targowisk udała się w mocno okrojonym składzie, złożonym głównie z zawodników o statusie młodzieżowca. Partyzant MAL-BUD1 Targowiska okazał się wobec tego bezlitosny. Zaaplikował rywalowi 4 bramki, Dariusz Półkoszek zachował czyste konto, a Marcin Borowczyk dopisuje do swojego dorobku kolejny koncertowy występ w zielono-czerwonych barwach.

Rozpędzona lokomotywa pod sterami Wojciecha Koguta rozpoczęła mecz z pełnym impetem i już w 2 minucie spotkania piękną bramką z woleja po podaniu Marcina Borowczyka popisał się Robert Kozubal.

Gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że kolejne trafienia pozostają kwestią najbliższych minut, zaplecze II ligowej Stali Stalowa Wola przejęło inicjatywę i przez długi okres czasu znacznie ograniczyło gospodarzom pole manewru, co raz to mocniej dając się we znaki defensywie Partyzanta.

Na 2 minuty przed przerwą jeden z licznych ataków stalowowolskiej młodzieży w perfekcyjny sposób przerywa Marcin Borowczyk, zagrywa do Radosława Stanisza a ten idealnie obsłużył Roberta Kozubala który po dostawieniu nogi po raz drugi wpisuje się na listę strzelców.

Drugie trafienie znacząco podłamało podopiecznych Piotra Piechniaka, którzy po okresie bardzo dobrej gry zakończonej bramką na konto Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska najwyraźniej stracili wiarę w osiągnięcie dobrego rezultatu.

W 78 minucie po rzucie rożnym który egzekwował Marcin Borowczyk, idealnie dopieszczona piłka spada na głowę Bartłomieja Wilka, a ten pozostawia w pokonanym polu golkipera gości i mamy już 3-0 na korzyść Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska.

Gdy wydawało się że w tym spotkaniu emocji było by już na tyle, na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na strzał z dwudziestego metra zdecydował się Konrad Kubal zmuszając tym samym po raz czwarty do kapitulacji Macieja Siudaka strzegącego bramki Stali II Stalowa Wola.

Warto dodać że drużyna Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska będzie miała podwójny powód do świętowania, gdyż prócz pozytywnego wyniku spotkania, zarząd beniaminka kilka dni temu parafował umowę sponsorską z potentatem branży paliwowej grupą PKN ORLEN.

1-0 Robert Kozubal (2)
2-0 Robert Kozubal (43)
3-0 Bartłomiej Wilk  (78)
4-0 Konrad Kubal (85)

Partyzant MAL-BUD1 Targowiska: Półkoszek - Pelczar, Wilk, Stanisz, Groborz, Kozubal, Dobrzański, Kasperkowicz, Macnar, Chmielowski, Borowczyk

Stal II Stalowa Wola: Siudak - Adamczyk, Czerepak, Stępniowski, Marut, Kuchyt, Dziopak, Szifer, Tłuczek, Śpiewak, Piotrowski