2019-09-05 20:11:00

Sokół Sieniawa przegrał z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

(fot.archiwalna)
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonało Sokół Sieniawa 1-0 w meczu siódmej kolejki III ligi grupy IV. Była to trzecia porażka Sokoła w tym sezonie, już druga pod wodzą nowego trenera - Ryszarda Kuźmy.

Od początku mecz nie był zbyt ciekawym widowiskiem i toczył się głównie w środku pola. Przed niezłą okazją w 30. minucie stanął Bartłomiej Buczek. Piłkarz Sokoła Sieniawa znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, lecz nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Po chwili niezłą okazję do zdobycia bramki miał Tomasz Chałas, jednak w ostatniej chwili Matthew Korziewicz wybił na rzut rożny. Podopieczni Sławomira Majaka nadal atakowali i w końcu dopięli swego w 43. minucie, kiedy to Chałas wykorzystał podanie Marcina Kaczmarka i pokonał golkipera Sokoła.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg meczu i głównie się bronili.Ostatecznie miejscowi zdołali utrzymać korzystny wynik do końca spotkania i mogą dopisać komplet punktów do swojego dorobku w III lidze grupie IV.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski z dziesięcioma punktami na koncie zajmuje szóste miejsce w tabeli. Sokół Sieniawa z taką samą zdobyczą plasuje się dwie pozycje niżej.

1-0 Marcin Chałas (43)

Sokół Sieniawa: Korziewicz - Padiasek, Kardyś, Ochał, Skrzypek, Purcha, Drelich, Burka, Lis, Majda, Buczek

KSZO: Lipiec - Mężyk, Cheba, Smuczyński, Burzyński, Rząsa, Kaczmarek, Worach, Ziółkowski, Dybiec, Chałas