2019-09-04 22:04:07

Izolator Boguchwała grał większość meczu w osłabieniu i przegrał ze Stalą II Mielec

(fot. archiwalna)
Izolator Boguchwała przegrał w wyjazdowym meczu ze Stalą II Mielec 0-2. Goście od 35. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Michała Szularza. Była to druga porażka w sezonie drużyny z Boguchwały.

Obie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej części gry, obie zaraz po czerwonej kartce dla bramkarza gości Michała Szularza, który zagrywał piłkę ręką poza polem karnym. Do futbolówki ustawionej na osiemnastym metrze podszedł Davi i przymierzył idealnie. Na minutę przed końcem połowy rezultat podwyższył Adam Kramarz.

Izolator Boguchwała wyszedł na ten mecz bardzo ambitnie, nawiązując równą walkę z rywalem, ale osłabienie pokrzyżowało plany przyjezdnym. Stal II Mielec mogła ten mecz wygrać zdecydowanie okazalej, ale zawodziła skuteczność. W drugiej części gry tempo spotkania było wolniejsze, co pozwoliło gospodarzom spokojnie utrzymać korzystny rezultat.

Stal II Mielec z szesnastoma punktami przewodzi tabeli IV ligi podkarpackiej. Izolator Boguchwała z ośmioma oczkami zajmuje dziewiąte miejsce.