2019-08-29 08:54:00

Stal II Mielec ograła Głogovię Głogów Małopolski

Rezerwy Stali Mielec ograły lidera (fot. Radosław Kuśmierz)
Drugi garnitur pierwszoligowca wygrał w meczu na szczycie i zepchnął Głogovię z pierwszego miejsca. Okazję wykorzystał klub z Załęża i podsiadł na fotelu lidera beniaminka.

Podopieczni Adama Wałczyka nie zamierzali pękać przed rezerwami Stali Mielec, które jednak na mecz z Głogovią Głogów Małopolski przyjechały wzmocnione. Na gospodarzach nie zrobiło to jednak wrażenia, którzy w pierwszej połowie wyglądali lepiej.

Rolę się jednak odwróciły po przerwie, a zmęczenie dawało się we znaki i już w 53. minucie Josip Barisic dał prowadzenie podopiecznym Damiana Skiby. Goście nie zamierzali się jednak spieszyć i spokojnie czekali na błędy Głogovi.

W 75. minucie Stal prowadziła już 2-0, a gola zdobył Wojciech Lisowski. 180 sekund później mielczanie po raz trzeci trafili do siatki, a na listę strzelców wpisał się Paweł Olszewski

Zwycięstwo gospodarzy mogło być dużo bardziej okazałe, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Załucki. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą i samej końcówce spotkania honorowego gola zdobył Piotr Szkolnik.

0-1 Josip Barisic (53)
0-2 Wojciech Lisowski (75)
0-3 Paweł Olszewski (78)
1-3 Piotr Szkolnik (90)

Głogovia Głogów Małopolski: Lipka - Kłak, Kozubek, Szkolnik, Delekta (68. Nieckarz), Brogowski - Szyszka, Chamera (68. Korbecki), Codello (63. Szczoczarz), Pałys-Rydzik (90. Złamaniec) - Szymański (68. Hajkowicz)

Stal II Mielec: Primel - Załucki, Bodzioch, Kozłowski (83. Bakowski), Urbańczyk, Soljic (71. Mazur), Lisowski, Sobczyk (81. Kron), Seweryn (62. Silva), Olszewski (88. Skiba), Barisic (73. Kramarz)

Sędziował: Łukasz Horoszkiewicz (Przeworsk)