2019-07-27 19:00:00

Apklan Resovia ograła Stal Stalowa Wola na inaugurację 2 ligi

Apklan Resovia ograła 3-1 ekipę Stali Stalowa Wola w pierwszej kolejce 2 ligi na Izo Arenie w Boguchwale.

Od początku w meczu pomiędzy Apklan Resovią a Stalą Stalowa Wola stroną dominującą była ekipa Szymona Grabowskiego. W 27. minucie "Pasiaki" wyszły na prowadzenie. Gola głową zdobyły były gracz "Stalówki", Adrian Dziubiński.

Dwie minuty później powinno być 1-1. Błąd popełnił Rafał Mikulec, który wyłożył piłkę na sam na sam Michałowi Fidzukiewiczowi. Napastnik Stali Stalowa Wola zamiast uderzyć, to próbował przelobować Wojciecha Daniela. Jednak strzał był ten za słaby i golkiper Resovii nie miał problemów z obroną.

W 38. minucie było już 2-0 dla graczy z ul. Wyspiańskiego 22. Drugą bramkę zdobył Szymon Feret. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Po niespełna kwadransie gry w drugiej połowie gola kontaktowego strzelił Łukasz Zjawiński, który pojawił się na boisku zaledwie minutę wcześniej. Był to pierwszy kontakt z piłką napastnika wypożyczonego z Legii Warszawa.

Cztery minuty później Bartosz Sobotka popisał się fantastycznym strzałem w okienko bramki Daniela. Jednak i tym razem ładną interwencją popisał się golkiper Resovii.

Wynik meczu w 82. minucie ustalił Daniel Świderski, który na boisku pojawił się w drugiej połowie zmieniając Dziubińskiego. Tym samym Apklan Resovia zgarnęła trzy punkty i udanie zainaugurowała rozgrywki drugiej ligi w sezonie 2019/20.
0-1 Adrian Dziubiński (27)
0-2 Szymon Feret (38)
1-2 Łukasz Zjawiński (59)
1-3 Daniel Świderski (82)

Stal Stalowa Wola:
Kalinowski – Waszkiewicz, Pietras (58. Zjawiński), Płonka, Dadok, Fidziukiewicz (83. Michalik), Mroziński, Mistrzyk (46. Wójcik), Sobotka, Śpiewak, Witasik