2019-07-13 13:04:30

Stal Rzeszów pokonała Siarkę Tarnobrzeg w sparingu. Łukasz Trałka wśród testowanych!

(fot. archiwalna)

Stal Rzeszów pokonała w pierwszym tego dnia sparingu Siarkę Tarnobrzeg 4-2. Na IzoArenie w biało - niebieskich barwach, jako jeden z zawodników testowanych, wystąpił Łukasz Trałka, który od początku okresu przygotowawczego trenuje z rzeszowską drużyną.

Bramki zaczęły padać tuż po pierwszym gwizdku arbitra. Już w drugiej minucie, po zagraniu z rzutu rożnego, na 0-1 trafił Artur Lenartowski. Osiem minut później wyrównał Michał Nawrot, a na prowadzenie Stal Rzeszów wyprowadził kolejne cztery minuty później jeden z zawodników testowanych.

Jeżeli ktoś myślał, że to koniec strzelania w pierwszej połowie, to przeliczył się o dwa gole. W 18. minucie z rzutu karnego trafił dla rzeszowian Damian Michalik, a w 24. minucie, również z jedenastego metra, na 3-2 strzelił Adrian Gębalski.

Drugie część spotkania także zaczęła się od bramki. Pięć minut po gwizdku arbitra bezpośrednio z rzutu wolnego piłkę w siatce umieścił Adrian Ligienza. Jak się ostatecznie okazało, na tablicy świetlnej więcej zmian rezultatu już nie było - kibice oglądający sparing w Boguchwale obejrzeli sześć goli.

Był to pierwszy z dwóch dzisiejszych sparingów Stali Rzeszów. W drugim z nich rzeszowianie wygrali ze Zniczem Pruszków 2-1.

Stal Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg 4-2 (3-1)

0-1 Artur Lenartowski (2)
1-1 Michał Nawrot (10)
2-1 zawodnik testowany (14)
3-1 Damian Michalik (18) - rzut karny
3-2 Adrian Gębalski (24) - rzut karny
4-2 Adrian Ligienza (50)

Stal Rzeszów: Kalinowski - Sierant, Trałka, Sylwestrzak, Jarecki, Testowany, Nawrot, Ligienza, Michalik, Płonka, Testowany oraz Mateusz Olejarka, Jakub Kądziołka, Mateusz Gul

Siarka Tarnobrzeg: Kieliszek - Głaz, Kapuściński, Wawrylak, Sulkowski - Janeczko, Kasperkiewicz, Lenartowski, Kargulewicz - Gębalski, Mróz

Druga połowa: Zoch - testowany, Duda, Józefiak, testowany - Galara, Wiktor - Świderski, testowany, testowany - Ropski