2019-07-13 12:08:17

Stal Stalowa Wola pokonała KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w meczu towarzyskim

Stalówka pokonała KSZO w sparingu (fot. Radosław Kuśmierz)
Zielono-czarni pokonali trzecioligowca w meczu towarzyskim rozegranym na boisku w Rozwadowie. Gole dla Stali zdobyli nowi piłkarze.

Piłkarze Stali Stalowa Wola w meczu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski od początku ruszyli do ataku i stworzyli sobie kilka ciekawych okazji. Dość aktywny pod bramką trzecioligowca był Robert Dadok, który sprawiał sporo kłopotów defensywie KSZO.

Mecz był bardzo wyrównany, a jedna jak i druga ekipa nie odstawiała nogi. Stalówka na prowadzenie wyszła w 37. minucie, a błąd defensywy ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego wykorzystał Robert Dadok, który dograł futbolówkę do Michała Fidziukiewicza. a ten wbił ją do pustej bramki.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Niespełna kwadrans po zmianie stron było już 2-0, a do siatki trafił drugi nowy nabytek zielono-czarnych, Michał Płonka i Stalówka mogła kontrolować przebieg spotkania.

KSZO nie odpuszczało i w samej końcówce zdobyło kontaktowego gola za sprawą Fabiana Burzyńskiego, który ustalił rezultat spotkania.

Stal Stalowa Wola - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-1 (1-0)

1-0 Michał Fidziukiewicz (37)
2-0 Michał Płonka (58)
2-1 Fabian Burzyński (98)

Stal Stalowa Wola: Konefał - Waszkiewicz, Witasik, Szifer, Sobotka - Stelmach, Pietras, Marut, Wójcik, Dadok - Fidziukiewicz oraz Kalinowski, Siudak, Stępniowski, zawodnik testowany, Śpiewak, zawodnik testowany, Michalik, Jopek, Mroziński, Mistrzyk, Piotrowski, Wojtak, Płonka