2019-05-20 12:56:15

Klasa O Krosno: Cenny remis Iwonki Iwonicz w pojedynku z Zamczyskiem Odrzykoń [Podsumowanie 24. kolejki]

Zamczysko Odrzykoń 2-2 Iwonka Iwonicz fot. Kwolek Konrad
O ile na górze tabeli, po meczu Partyzanta Targowiska z Nafta Jedlicze wszystko stało się jasne, tak w dole trwa zacięta walka o zachowanie ligowego bytu. Jednym ze spotkań sporej wagi w kontekście drużyn spadających z krośnieńskiej okręgówki, była potyczka Zamczyska Odrzykoń z Iwonką Iwonicz zakończona remisem 2-2.

Spotkanie Zamczyska Odrzykoń z Iwonką Iwonicz było pojedynkiem dwóch ekip, które w ubiegłym tygodniu zainkasowały pełną pulę punktową. Mimo tego, że większość pasjonatów krośnieńskiego futbolu bez wachania wskazało by na faworyta tego pojedynku ekipę gospodarzy, tak patrząc na kilka sezonów w tył, łatwo dostrzec jak mocno i zaciekle ekipa z Iwonicza potrafi zmobilizować się, jeśli w grę wchodzi walka o utrzymanie.

Od samego początku, w powietrzu dało się wyczuć rangę tego pojedynku. Mecz w pełni okraszony sporą ilością walki i zaangażowania wśród zawodników obu ekip, co z pewnością dodawało temu widowisku sporego kolorytu.

Niewiele czasu upłynęło, a spotkanie zaczęło obfitować w sytuacje bramowe. Najdogodniejsze z nich miały miejsce po stałych fragmentach.

W 23 minucie groźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jakub Dziadosz. 10 minut później niewiele brakło, a po tym samym stałym fragmencie do siatki trafiłby Tomasz Bardzik. Iwonka nie pozostawała dłużna i po upływie ledwie kilku minu, mocnym i precyzyjnym strzałem popisuje się Tomasz Kolasiński.

Na 4 minut przed końcem pierwszej części spotkania, w sytuacji sam na sam znalazł się Dziadosz który z pełnym spokojem pokonał broniącego bramki Iwoniczan, Grzegorza Kielara.

Zaledwie kilka chwil po gwizdku arbitra otwierającym drugą część spotkania, a dokładniej w 49 minucie meczu ponownie w roli głównej wychowanek Polonii Kopytowa. Bartosz Lenart zagrywa idealnie dopieszczoną prostopadła piłkę w stronę wyżej wspomnianego,a ten z pełnym impetem wpada w pole karne i po raz drugi zmusza golkipera gości do kapitulacji. Na tablicy wyników 2-0 dla drużyny miejscowych po dwóch trafieniach niezawodnego Jakuba Dziadosza.

Mogło by się wydawać że losy spotkania zostały przesądzone. Nic bardziej mylnego, bo już w 53 minucie jeden z defensorów drużyny gospodarzy  feralnie zagrywa wprost pod nogi Tymoteusza Kochanika, któremu nie pozostało nic innego jak wykorzystać ten prezent i zdobyć kontaktową bramkę dla ekipy przyjezdnych.

Na 20 minut przed zakończeniem spotkania, po zamieszaniu w polu karnym ekipy dowodzonej przez Kamila Walaszczyka, pan Dariusz Domaradzki dopatrzył się przewinienia i wskazał na "wapno".

Jedeneastkę na bramkę pewnie zamienił Kamil Wais. Jak się później okazało, była to bramka na miarę remisu jak i cennego punktu który przedłuża szansę Iwonki na start w gronie ekip klasy okręgowej w przyszłym sezonie.

1-0 Jakub Dziadosz (41)

2-0 Jakub Dziadosz (49)

2-1 Tymoteusz Kochanik (53)

2-2 Kamil Wais (70)

GKS Zamczysko Odrzykoń:

Bazan - Bryś, Zaremba, Modliszewski, Grochmal, Lenart, Bardzik, Urbanek, Nowak, Telesz, Dziadosz

Iwonka Iwonicz:

Kielar - Łuszcz, Kosak, Bołd, Penar, Rajchel, Wais, Krupa, Kochanik, Kolasiński, Wółczański

Drużyna JKS Czarni Jasło rozgromiła na własnym stadionie 7-1 podopiecznych Dariusza Bugla, którzy to z meczu na mecz w coraz gorszym stylu żegnają się z najwyższym szczeblem rozgrywek prowadzonym przez OZPN Krosno. Mimo że drużyna z Koptywej nadal zachowuje matematyczne szanse na utrzymanie, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki wspomnianej ekipy, nawet największym optymistom wśród sympatyków Poloni cieżko w to wierzyć.

Iskra Przysietnica będąca tuż nad kreską wyznaczającą strefę spadkową, uległa na własnym stadionie 0-2 drużynie OKS Markiewicza. Podopieczni trenera Marcina Żywca zrewanżowali się za ubiegłotygodniową porażkę. Bramki dla osiedlowej ekipy zdobywali zawodnicy którzy swego czasu stanowili trzon trzecioligowych Karpat Krosno, a dokładniej Paweł Jarząb i Albert Telesz.