2018-07-29 08:57:23

Siarka Tarnobrzeg przegrała w Bełchatowie

GKS Bełchatów nie jest szczęśliwym rywalem dla Siarki Tarnobrzeg (fot. gksbelchatow.com)
Siarka Tarnobrzeg po udanej inauguracji z Ruchem Chorzów tym razem przegrała z GKS-em Bełchatów. Siarka ostatni raz pokonała zespół z Bełchatowa 27 lat temu, na przerwanie tej fatalnej passy zespół z Tarnobrzega będzie musiał poczekać jeszcze przynajmniej do kolejnej rudny.
Od początku spotkania częściej atakowała drużyna z Bełchatowa, choć Siarka też miała swoje okazje. Sytuacje Adriana Gębalskiego, Kamila Radulija, Krzysztofa Ropskiego i Mateusza Janeczko nie zostały jednak wykorzystane.

Kluczowy czas dla losów meczu miał miejsce między 29. a 38. minutą. Wtedy to Łukasz Nadolski złapał dwie żółte kartki i filar defensywy gości musiał opuścić plac gry. Pierwszą żółtą kartkę Nadolski otrzymał za nieprzepisowe zatrzymanie rywala, drugą za faul w środku pola.

Jeszcze przed przerwą trener Włodzimierz Gąsior dokonal roszady, w miejsce Gębalskiego wszedł Michał Bierzało. Wynik do przerwy 0-0, zważywszy na czerwoną kartkę Łukasza Nadolskiego był dla Siarki dość korzystny.

Po przerwie śmielej zaatakowali gospodarze i Siarka powoli opadała z sił. Pierwszy gol dla GKS-u Bełchatów padł w 57. minucie. Mikołaj Grzelak wypatrzył Patryka Mularczyka, który nie miał większych problemów z pokonaniem Krystiana Krupy.

Siarka mimo osłabienia starała się doprowadzić do wyrównania, lecz dobrze dysponowani tego dnia gospodarze skutecznie odpierali ataki.

Gospodarze wykorzystali słabości Siarki i w 64. minucie podwyższyli na 2-0, a autorem trafienia był Bartłomiej Bartosiak

Goście marzyli o strzeleniu bramki kontaktowej, jednak coraz bardziej się odkrywając stwarzali pole do popisu gospodarzy, którzy w 84. minucie mogli prowadzić już 3-0. Podanie którego adresatem był Hubert Tylec, trafiło ostatecznie do jednego z zawodników Siarki.

W doliczonym czasie gry piłkę w siatce Siarki umieścił jeszcze Bartosz Biel, jednak sędzia tego spotkania dopatrzył się spalonego i zakończył mecz.

1-0 Patryk Mularczyk (57)
2-0 Bartłomiej Bartosiak (64)

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek, Mateusz Stolarczyk (81. Bartosz Biel), Paweł Czajkowski, Mikołaj Bociek (46. Marcin Ryszka), Patryk Mularczyk (71. Hubert Tylec), Émile Thiakane, Bartłomiej Bartosiak (87. Przemysław Zdybowicz).

Siarka Tarnobrzeg: Krystian Krupa - Jakub Głaz, Dawid Kubowicz, Łukasz Nadolski, Sebastian Duda, Aleksander Drobot, Mateusz Janeczko (78. Maksymilian Sitek), Eryk Galara (39. Kamil Woźniak), Krzysztof Ropski, Kamil Radulj (63. Grzegorz Płatek), Adrian Gębalski (44. Michał Bierzało).

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań)
Żółte kartki: Bociek, Thiakane - Nadolski.
Czerwona kartka: Łukasz Nadolski (38, druga żółta).