2018-07-28 19:44:07

W derbach Podkarpacia Stal Stalowa Wola pokonała Resovię

W przedsezonowym sparingu górą była Resovia (fot. archiwum)
Po pięciu latach przerwy wróciły derby Podkarpacia pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Resovią. Tym razem lepsza okazała się "Stalówka", która wygrała 2-1.

W 15. minucie Piotr Mroziński uderzył piłkę z 30 metrów, lecz ta poleciała wysoko nad poprzeczką. Resovia wzięła się w garść i cztery minuty później ruszyła do ataku. Przemysław Pyrdek otrzymał idealne podanie lecz nie potrafił wykończyć tej sytuacji, bardzo dobrze zachował się tutaj Dorian Frątczak, który nie ułatwił mu tego zadania.

Nie podłamało to jednak gości, którzy nadal atakowali. W 24. minucie Rafał Mikulec zacentrował futbolówkę w pole karne, lecz jego kolega nie potrafił umieścić piłki w bramce.

Karta odwróciła się w 44. minucie. Mroziński otrzymał piłkę i błyskawicznie wrzucił do znajdującego się w polu karnym Sebastiana Łętochy, który głową pokonał Wojciecha Daniela.

Po przerwie Resovia znów ostro ruszyła do ataku, jednak próby Szymona Kalińca i Karola Twardowskiego były niecelne. Zawodnicy gości dwoili się i troili, lecz Stalówka bardzo konkekwentnie odpierała wszelkie ataki.

Resovia napierała aż w końcu dopięła swego w 76. minucie, nie obyło się jednak bez kontrowersji. Stalówka domagała się przerwania gry, a Resovia nie zważając na to ruszyła do ataku. Idealne podanie otrzymał Wadym Strashkevych i pokonał Doriana Frątczaka.

Gospodarze sześć minut później ponownie wyszli na prowadzenie. Robert Dadok, który otrzymał idealne podanie i uderzył między nogami Daniela.

Chwilę później mogło być już 3-1, jednak Mikulec sfaulował zawodnika Stalówki i sędzia wyrzucił go z boiska.

W końcówce na boisku zrobiło się gorąco i sędzia musiał studzić rozgrzane głowy zaowdników obydwu zespołów. Ostatecznie Stalówka wygrywa 2-1 i zgarnia kolejne 3 punkty.

1-0 Sebastian Łętocha (45)
1-1 Wadym Straszkewycz (76)
2-1 Robert Dadok (81)

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak - Michał Mistrzyk, Kacper Czajkowski, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka, Tomasz Żyliński (77. Fryderyk Stasiak), Piotr Mroziński (58. Robert Dadok), Przemysław Stelmach, Michał Trąbka, Adrian Dziubiński (75. Adam Waszkiewicz), Sebastian Łętocha (54. Michał Kitliński).

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Bartłomiej Makowski, Rafał Mikulec. Kamil Antonik (74. Szymon Feret), Szymon Kaliniec, Dariusz Frankiewicz, Bartłomiej Buczek (62. Wadym Straszkewycz), Przemysław Pyrdek (59. Radosław Adamski), Karol Twardowski.

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).
Żółte kartki: Trąbka - Twardowski.
Czerwona kartka: Rafał Mikulec.