https://dspk.kindredplc.com/redirect.aspx?pid=591051&bid=12859

2018-02-19 18:13:49

12 pseudokibiców przez sądem za atak na fanów Polonii Przemyśl

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław
- Dwunastu młodych mężczyzn usłyszało zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku. Policjanci zatrzymali ich w sobotę po południu, po tym, jak duża grupa pseudokibiców wtargnęła na autostradę w okolicach Zamiechowa, chcąc zakłócić przejazd kibiców z Przemyśla - poinformowała jarosławska policja.
 
Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej KPP Jarosław funkcjonariusze nie dopuścili do konfrontacji. Sprawcy chuligańskiego wybryku odpowiadali dziś przed sądem w trybie przyśpieszonym. 
 
Do zdarzenia doszło w sobotę tuż przed godz. 15 na terenie autostrady A4 przebiegającej przez powiat jarosławski.
 
Podczas przejazdu grupy kibiców Polonii Przemyśl, którzy udawali się na mecz do Krakowa, duża grupa mężczyzn, po wcześniejszym zniszczeniu ogrodzenia, wbiegła na jezdnię. 
 
- Policjanci, którzy zabezpieczali przejazd przemyskich kibiców, nie dopuścili do konfrontacji. Osoby, które wbiegły na jezdnię na widok policyjnych radiowozów uciekły - poinformowała KPP Jarosław.
 
- Dyżurny jarosławskiej komendy skierował w okolice dróg technicznych w Dobkowicach, Ostrowie i Radymnie policyjne patrole.
 
fot. KPP Jarosław
 
W wyniku tych działań policjanci zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej trzy samochody osobowe. W hondzie accord, volvo i fiacie stilo znajdowało się 12 młodych mężczyzn. Byli to mężczyźni w wieku od 19 do 31 lat, mieszkańcy powiatów sanockiego i rzeszowskiego.
 
Podczas kontroli policjanci ujawnili, że jeden z kierujących wsiadł za kierownicę hondy pomimo cofniętych uprawnień, a pojazd, którym się poruszał jest w złym stanie technicznym i nie posiada aktualnych badań ani ubezpieczenia.
 
Kontrola fiata stilo też wykazała zły stan techniczny pojazdu. Wcześniej kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli, w związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 
 
Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia ich udziału w zbiegowisku na autostradzie. Wczoraj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim.
 
Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. 
 
Dzisiaj sprawcy stanęli przed sądem w trybie przyśpieszonym. Wobec wszystkich mężczyzn Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował środki zapobiegawcze w postacji policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju, do czasu zakończenia postępowania.
 
fot. KPP Jarosław
 
 fot. KPP Jarosław
 
fot. KPP Jarosław

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 5

Rozwiąż działanie =

do la familia 2018-02-21 11:39:34 5 3

Dobrze , że ty pajacu ze swoimi kuzynami z przemyśla się nadajesz. Dalej po Wisłoce po przemyslu uciekają?

sg 2018-02-20 10:51:51 2 2

Spodziewałem się lawiny komentarzy, a tu taka cisza :D

~anonim 2018-02-20 11:47:31 1 0

Panie sg a co tu komentować.

~anonim 2018-02-20 12:04:11 1 4

Nie ma co ukrywać ale mamy problem z kibicami na podkarpaciu i to ogromny... Takiej lawiny ekscesow stadionowych nie bylo juz dawno...

La familia 2018-02-20 16:14:34 3 3

Buhaha!!! Dobre nowa koalicja pierwszy atak i co? Tego się można było spodziewać bo nawet do tarcia chrzanu się nienadajecie!

do la familia 2018-02-21 11:39:34 5 3

Dobrze , że ty pajacu ze swoimi kuzynami z przemyśla się nadajesz. Dalej po Wisłoce po przemyslu uciekają?

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem