2016-05-31 21:25:22

Resovia ograła Motor Lublin na zakończenie rozgrywek

Resovia wygrała z Motorem Lublin na zakończenie rozgrywek 3 ligi lubelsko-podkarpackiej w sezonie 2015/2016 (fot. archiwum)
Piłkarze Resovii wygrali 2-0 z Motorem Lublin w wyjazdowym meczu 34. kolejki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Podopieczni Szymona Szydełko zakończyli rozgrywki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej w sezonie 2015/2016 efektownym zwycięstwem na terenie lidera. Spotkanie zostało rozegrane awansem, bo już we wtorek 31 maja.

Rzeszowianie już w pierwszej połowie mogli objąć prowadzenie. Okazje ku temu mieli m.in. Łukasz Świst i Dawid Bieniasz, którym jednak brakowało precyzji.

Chwilę po przerwie szansę na gola dla Motoru Lublin miał Julien Tadrowski, ale jego uderzenie trafiło w słupek bramki Marcina Pietryki.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na Arenie Lublin czekać musieli do 84. minuty. Właśnie wtedy efektownym uderzeniem z dystansu popisał się Dawid Pałys-Rydzik dając prowadzenie Resovii.

Strzelec pierwszego gola miał też udział przy bramce nr 2. Dawid Pałys-Rydzik zagrał do Szymona Kalińca, a ten z bliskiej odległości pokonał Pawła Sochę.

Dzięki wygranej piłkarze Resovii zapewnili sobie trzecią pozycję w tabeli. Motor Lublin już parę dni wcześniej był pewny zwycięstwa w lidze i udziału w barażach o 2 ligę.

MOTOR LUBLIN - RESOVIA 0-2 (0-0)

0-1 Dawid Pałys-Rydzik (84)
0-2 Szymon Kaliniec (90)

Motor Lublin: Socha - Tadrowski, Dykyy, Gieraga (46. Komor), Prusinowski, Tymosiak, Piekarski (69. Bednara), Kamiński (78. Kowalczyk), Wolski, Mroczek, Drozd (58. Martynek)

Resovia: Pietryka - Adamski, Żmuda, Domoń, Świst, Pałys-Rydzik (90. Gwóźdź), Kmiotek, Kasza (69. Daniel), Bieniasz (79. Mołdoch), Kaliniec, Buczek (85. Natkaniec)

Sędziował: Tomasz Jagieła (Krosno). Żólte kartki: Mroczek, Tadrowski - Buczek. Widzów: 3329