2015-08-12 20:09:08

Stal Stalowa Wola wygrała z Piastem Gliwice! Tomasz Wietecha nie dał się pokonać w rzutach karnych

Tomasz Wietecha po raz kolejny został bohaterem Stalówki!
Stal Stalowa Wola wygrała z Piastem Gliwicach w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Podkarpack zespół zwyciężył w rzutach karnych 3-0, a w konkursie jedenastek pokonać nie dał się Tomasz Wietecha.

"Stalówka" od pierwszych minut zaatakowała, ale to gracze ekstraklasowego Piasta Gliwice jako pierwsi cieszyli się z gola. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Gerard Badia.

Jeszcze przed przerwą wyrównał Damian Łanucha, który trafił do siatki z rzutu karnego.

W 64. minucie drugą swoją bramkę tego dnia zdobył Gerard Badia i przyjezdni znów byli na prowadzenie.

Kiedy już wydawało się, że Stal Stalowa Wola przegra to spotkanie wyrównującą bramkę strzelił Michał Kachniarz i dał miejscowym dogrywkę. Tutaj jednak rozstrzygnięcia nie było, więc o wszystkim zadecydować miały rzuty karne.

Bohaterem konkursu jedenastek został Tomasz Wietecha. Popularny "Balon" obronił dwa rzuty karne, a trzeci był niecelny - Stal pokonała Piast Gliwice 3-0 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

W walce o ćwierćfinał podopieczni Jaromira Wieprzęcia zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz (23 września).

STAL STALOWA WOLA - PIAST GLIWICE 2-2 (1-1), karne: 3-0

0-1 Badia (15)
1-1 Łanucha (36-karny)
1-2 Badia (64)
2-2 Kachniarz (90+2)