2014-11-11 16:39:08

Karpaty Krosno przypieczętowały udaną jesień

Piłkarze Karpat Krosno pokonali Hetmana Żółkiewka 3-0 i przypieczętowali udaną rundę jesienną 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 8. minucie spotkania po trafieniu Bartłomieja Buczka. Na 2-0 podwyższył w 25. minucie Bartosz Madeja skutecznie wykorzystując rzut karny.

Wynik spotkania na 3-0 dla Karpat Krosno ustalił w 64. minucie Sylwester Sikorski.

Podopieczni Szymona Szydełko wykorzystali kolejne potknięcie Stali Rzeszów (remis w Dębicy) i powiększyli przewagę nad rzeszowianami do 6 punktów.

W związku z dobrymi warunkami atomosferycznymi w listopadzie odbędą się jeszcze dwie kolejki rundy wiosennej, co oznacza, że do "przezimowania" na szczycie tabeli krośnianie potrzebują jeszcze co najmniej punktu.

W tym roku "Karpaciarzy" czekają jeszcze pojedynki z Podlasiem Biała Podlaska (15/16 listopada u siebie) i Orłem Przeworsk (22/23 listopada na wyjeździe).

KARPATY KROSNO - HETMAN ŻÓŁKIEWKA 3-0 (2-0)

1-0 Buczek (8)
2-0 Madeja (25-karny)
3-0 Sikorski (64)

Karpaty Krosno: Hajduk – Jarząb, Chmielowski, Kolbusz, Kapuściński (68. Kasza), Sikorski, Zych, Popielarz (89. Kozubal), Madeja (76. Fundakowski), Walaszczyk, Buczek (84. T. Kasperkowicz)

Hetman Żółkiewka: Ciołek – Bogusz, Nogas, Koprucha, Skrzypczyński, J.Baran (76. Sadowski), P.Baran, Kasperek, Wójcik (62. Zając), Chariasz (53. Banaszak), Bielak

Sędziował: Jakub Tomoń (Rzeszów). Żółte kartki: Kapuściński – Wójcik. Widzów: 700