2014-05-14 22:35:57

Orzeł Przeworsk dostał lanie od Karpat Krosno

Zawodnicy Orła Przeworsk dostali tęgie lanie od Karpat Krosno w meczu 29. kolejki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej. Goście zwyciężyli aż 5-1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak wysokie wygranej Karpat Krosno. Gospodarze zaczęli odważnie i już w 3. minucie Maciej Tworzydło popisał się ładnym uderzeniem z 25 metrówm a piłka wylądowała na słupku.

W 7. minucie Karpaty przeprowadziły jedną z dwóch akcji w tej części spotkania. Na nieszczęście Orła była to akcja bramkowa. Do Bartłomieja Buczka dogrywał Albert Telesz, a ten pierwszy skierował piłkę do siatki. Kilka minut później Telesz, mógł dogrywać w pole karne jednak oddał strzał z którym problemów nie miał Mateusz Karnas.

Od 15. minuty do końca pierwszej połowy lepszym zespołem był Orzeł Przeworsk, który co rusz atakował  prawym skrzydłem. W 26. minucie kolejne uderzenie z dystansu wylądowało na słupku bramki strzeżonej przez Piotra Hajduka. Chwilę później po rzucie wolnym zagotowało się w polu karnym Karpat, ale bramka Hajduka była jak zaczarowana. W doliczonym czasie pierwszej połowy Karpaty przeprowadziły ładną kontrę jednak zakończyła ona się niecelnym dośrodkowaniem Patryka Kapuścińskiego.

W drugiej części gry to Karpaty zaczęły z impetem. Jakub Popielarz oddał strzał z lewej strony boiska, ładnie interweniował Karnas, ale przy dobitce Kapuścińskiego był bez szans.

Nie minęło trzy minuty, a Orzeł zdobył bramkę kontaktową. Po rzucie wolnym w zamieszaniu podbramkowym Mateusz Kolbusz niefortunnie skierował piłkę głową do własnej bramki. W 59. minucie Buczek "zabił" spotkanie popisując się plasowanym strzałem przy słupku zdobyając kolejnego gola dla Karpat.

Od tego momentu Orzeł popełniał katastrofalne błędy w obronie. Jeden z takich błędów wykorzystał Kamil Walaszczyk w 62. minucie zdobywając czwartą dla gości. Cztery minuty później Popielarz nie trafił do pustej bramki.

Wynik spotkania ustalił Tomasz Kasperkowicz finalizując ładną akcję innego ze zmienników Dawida Kaszy.

0-1 Buczek (7)
0-2 Kapuściński (47)
1-2 Kolbusz (51-samobójcza)
1-3 Buczek (59)
1-4 Walaszczyk (63)
1-5 Kasperkowicz (78)

Orzeł Przeworsk: Karnas - Jarosz, Sierżęga, Sykała, Ostrzywilk, Weres (65. Walkowicz), Tworzydło (78. Duży), Karwacki (41. Majcher), Kocur (75. Pawełek), Zięba, Walat

Karpaty Krosno: Hajduk - Kolbusz, Zych, Chmielowski, Kapuściński, Telesz (79. Stanisz), Popielarz (70. Kasza), Madeja (56. Jęczkowski), Walaszczyk, Buczek, Kozubal (63. Kasperkowicz)

Sędziował: Witold Kwaśny (Sędziszów Młp). Żółte kartki: Weres, Jarosz, Zięba - Madeja, Kolbusz, Chmielowski. Widzów: 300

źródło: polskieligi.net / karpatykrosno.net