2014-03-30 14:28:06

Izolator Boguchwała przegrał z Chełmianką na własnym terenie

Izolator Boguchwała przegrał drugie spotkanie z rzędu. Tym razem podopieczni Jakuba Słomskiego ulegli przed własną publicznością Chełmiance Chełm 0-2.

Po wyjazdowej porażce z drużyną Stali Kraśnik wydawać by się mogło, że podrażniony zespół z Boguchwały wyjdzie na to spotkanie niezwykle zmobilizowany i będzie starał się udowodnić swoim kibicom, że to tylko wypadek przy pracy.

Początki spotkania zresztą mogły na to wskazywać. Już w pierwszej akcji groźnie do prostopadle zagranej piłki doszedł Jacek Tyburczy, jednak skończyło się na tym, że defensor gości zablokował jego strzał. Nie była to jednak najlepsza sytuacja Izolatora. W 13. minucie przed świetną okazją stanął Bartosz Karwat, który po podaniu Mateusza Wanata był  w sytuacji sam na sam, ale strzelił obok bramki.

Po okresie optycznej przewagi gospodarzy do głosu coraz częściej dochodzili goście. W 36. minucie, po błędzie obrońców Izolatora, Mateusz Olszak zagrał do niepilnowanego Damiana Rusieckiego, który dokładnie przymierzył i z bliskiej odległości pokonał bezradnego Korziewicza.

Gdy wydawać się mogło, że w pierwszej połowie już nic się nie zmieni, znów znać o sobie dał Rusiecki. Po wyrzucie z autu piłkę przedłużył głową jeden z zawodników Chełmianki, a strzelec pierwszego gola tylko dopełnił formalności i z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki zapisując na swoim koncie drugie trafienie.

W drugiej części spotkania wynik nie uległ już zmianie, Izolator starał się walczyć, ale nic z tego nie wychodziło, brakowało składnych akcji i gry piłką.

Nie pomogła również gra w osłabieniu. W 59. minucie bowiem, drugą żółtą (za zagranie piłki ręką po wślizgu, leżąc), a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Karwat. Brak kapitana widoczny był tym bardziej, że był on najlepiej dysponowanym dzisiejszego dnia piłkarzem gospodarzy. W ślady popularnego „Zgreda” poszedł Kamil Kozak, który w 90. minucie za "zbyt dosadne" wyrażenie swojej opinii na temat pracy arbitra także obejrzał czerwony kartonik.

Warto podkreślić, że arbiter główny tego spotkania Piotr Boryca nieco poprawił swoją średnią 5,13 żółtych oraz 0,38 czerwonych kartek na mecz. W dzisiejszym spotkaniu pokazał łącznie aż 8 żółtych i 2 czerwone kartoniki.

0-1 Rusiecki (35)
0-2 Rusiecki (44)

Izolator: Korziewicz - Rokita (72. Domin), Burak, Brogowski, Kozak - Karwat, Skała (46. Burak), Skiba, Tyburczy (46. Rzeźnik) - Szymański, Wanat (78. Szyszka)

Chełmianka: Krawczak - Bodziak (82. Fiedeń), Grzywna, Borys, Tywoniuk - Jankowski, Kobiałka (90. Huk), Wróbel (64. Młynarski), Olszak (90. Wacewicz) - Rusiecki, Wójcik

Sędziowali: Piotr Boryca oraz Andrzej Zbytniewski i Wojciech Kosior (Lublin). Żółte kartki: Tyburczy, Brogowski, Wanat, Karwat, Burak - Wróbel, Bodziak. Czerwone kartki: Karwat (59, druga żółta za faul) oraz Kozak (90, druga żółta za obrazę sędziego). Widzów:  400 (w tym 100 z Chełmianki)

źródło: polskieligi.net / własne (Kamil Gołąbek) / zksizolator.eu