2014-03-15 19:45:10

Wisła Puławy zatopiła "Stalówkę". Goście kończyli w dziewiątkę

Stal Stalowa Wola przegrała w Puławach z Wisłą 0-2 w rozegranym dziś meczu 20. kolejki 2 ligi wschodniej.

Pierwsze 15 minut spotkania wyglądały bardzo niemrawo. Optyczną przewage posiadali piłkarze Wisły Puławy, którzy oddali kilka strzałów na bramkę Tomasza Wietechy - "Balon" jednak nie musiał bardzo wysilać się przy obronie tych uderzeń.

"Zielono-czarni" pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie dopiero w 3.0 minucie spotkania, ale uderzenie Wojciecha Reimana wylądowało wysoko ponad bramką. Chwilę przed przerwą drugą żółtą kartke ujrzał Sylwester Sikorski, który musiał opuścić plac gry.

Drugą połowe bardzo dobrze rozpoczęli przyjezdni, ale brakowało precyzji przy uderzeniu Mateusza Argasińskiego w 50. minucie spotkania. Kilkanaście minut później swego dopięli gospodarze, którzy zdobyli bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (głową uderzał Rafał Wiącek).

Gracze Stali Stalowa Wola grali bardzo agresywnie i musieli zakończyć to spotkanie w dziewiątkę - w końcówce drugą żółtą kartke otrzymał Michał Bogacz. W doliczonym czasie gry drugiego gola dla gospodarzy zdobył Konrad Szczotka, który dobił uderzenie Tsvetana Filipova.

1-0 Wiącek (62)
2-0 Szczotka (90+1)

Wisła Puławy: Penkowiec - Komar (46. Budzyński), Pielach, Gawrysiak, Jakubiec, Charzewski (51. Pożak), Wiącek, Jabkowski, Filipov, Paluch (80. Szczotka), Martuś (58. Nowak)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Czarny, Reiman, Sikorski, Łanucha (84. Fabianowski), Bartkiewicz, Sacha (46. Płonka), P. Tur (46. Mistrzyk), Argasiński, Mikołajczak, Bogacz

Sędziował: Paweł Kukla z Krakowa. Żółte Kartki: Filipov, Jakubiec, Budzyński, Nowak, Wiącek - Bogacz, Sikorski, Mikołajczak. Czerwone kartki: Sikorski (42, druga żółta), Bogacz (89, druga żółta). Widzów: 300

źródło: polskieligi.net / Wisła Puławy / własne (Jarosław Jurkiewicz)