2025-11-30 15:48:37

Sandecja Nowy Sącz przegrała ze Świtem Szczecin

Sandecja Nowy Sącz przegrała ze Świtem Szczecin (fot. Adrian Maraś)
Sandecja Nowy Sącz przegrała ze Świtem Szczecin (fot. Adrian Maraś)
Sandecja Nowy Sącz przegrała ze Świtem Szczecin 0-2 w meczu 19. kolejki Betclic 2 ligi. Gospodarze rozstrzygnęli losy meczu w drugiej połowie. 
 
Obie drużyny chciały zakończyć tegoroczne rozgrywki ligowe w dobrym stylu. Świt Szczecin liczył na umocnienie swojej pozycji w czołowej szóstce, natomiast Sandecja dążyła do poprawy sytuacji w tabeli i oddalenia się od strefy zagrożonej degradacją.
 
W pierwszej części spotkania nieznaczną przewagę mieli podopieczni Rafała Smalca, choć obie drużyny do przerwy oddały zaledwie po jednym celnym strzale. 
 
Pierwsze zagrożenie stworzyli gospodarze. Już po 6. minutach gry do interwencji zmuszony został Mateusz Jeleń po strzale Aleksandra Woźniaka. Sandecja mogła bardzo szybko odpowiedzieć, lecz w sytuacji sam na sam Simeona Oure zatrzymał bramkarz. 
 
W 10. minucie kolejną szansę mieli miejscowi, ale dogrania Dawida Korta nie wykorzystał Krzysztof Ropski. 
 
W kolejnych fragmentach próbowała Sandecja, ale nadal nieskutecznie. Tomasz Nawotka pomylił się z dystansu, a w końcówce Kamil Ogorzały nie trafił w bramkę z narożnika pola karnego. 

Gospodarze rozstrzygnęli losy meczu w drugiej połowie

Druga część niedzielnego pojedynku idealnie rozpoczęła się dla Świtu Szczecin. Kacper Wojdak przymierzył bez przyjęcia z okolic szesnastki i futbolówka wpadła tuż obok słupka.
 
Chwilę później blisko wyrównującej bramki był Łukasz Wolsztyński, ale trafił tylko w obramowanie bramki, a w 57. minucie miejscowi mieli już dwa gole zaliczki. Po rzucie rożnym zamieszanie pod bramką wykorzystał Sebastian Rogala i mocnym strzałem skierował futbolówkę pod poprzeczkę. 
 
Do ostatniego gwizdka zespół ze Szczecina skutecznie bronił w defensywie, mimo że "Sączersi" mieli swoje szanse żadna z nich nie znalazła drogi do bramki i komplet punktów powędrował do gospodarzy. 
 
1-0 Kacper Wojdak (47)
2-0 Sebastian Rogala (57)
 
 
Świt Szczecin: Jakub Rajczykowski -Szymon Nowicki, Sebastian Rogala, Jędrzej Góral, Damian Ciechanowski (90' Rafał Remisz), Robert Obst, Kacper Wojdak, Dawid Kort (76' Maciej Koziara), Aleksander Woźniak, Krzysztof Ropski, Mikołaj Lebedyński (76' Szymon Kapelusz).
 
Sandecja Nowy Sącz: Mateusz Jeleń - Kamil Ogorzały (71' Karol Smajdor), Wiktor Pleśnierowicz, Kamil Słaby, Tomasz Nawotka, Siméon Ouré (64' Adam Brenkus), Bartłomiej Kasprzak, Przemysław Skałecki (76' Tomasz Kołbon), Kacper Ćwielong (64' Arkadiusz Orzeł), Daniel Pietraszkiewicz, Rafał Wolsztyński (64' Filip Piszczek).
 
Żółte kartki: Kamil Słaby, Arkadiusz Orzeł, Tomasz Kołbon.
 
 

Betclic 2. Liga - 19. kolejka:

 

Tabela Betclic 2. Ligi:

 

Komentarze

Uwaga! Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.