2024-06-17 11:46:13

Na co zwrócić uwagę kompletując zestaw dla gamera?

Podobne tematy artykuł sponsorowany
artykuł sponsorowany
artykuł sponsorowany
Do tej pory myśląc o turniejach, miałeś w głowie ich tradycyjne formy? Jednak coraz większą popularnością cieszą się turnieje e-sportowe, w których zawodnicy grają w gry komputerowe. Do takich turniejów trzeba się odpowiednio przygotować – co wybrać?

Akcesoria potrzebne do gier komputerowych

Nie ma znaczenia, czy grami komputerowymi interesujesz się na poziomie amatora i mają być odskocznią po ciężkim dniu, czy może planujesz w przyszłości brać udział w takich turniejach, mierząc się z innymi graczami. W każdym z tych przypadków powinieneś zadbać o odpowiednie akcesoria, które uczynią grę przyjemniejszą, a zdobywanie kolejnych poziomów, łatwiejszym.

Jednym z pierwszych sprzętów, w które powinieneś zainwestować, jest mysz gamingowa, np.: morele.net/kategoria/myszki-gamingowe-27/,,,,,2475,,,0,,,,/1/. Występują one w różnych wielkościach i z dodatkową ilością przycisków, dzięki którym szybciej możesz wykonywać poszczególne ruchy w grze. Taka mysz powinna mieć wysoką czułość, tak aby reagowała nawet na niewielki ruch ręki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając klawiaturę gamingową?

Kolejnym sprzętem, w którym warto zainwestować, jest klawiatura stworzona specjalnie z myślą o graczach. Jest ona znacznie bardziej wytrzymała niż standardowy model, a do tego często posiada funkcję, która sprawia, że odczytuje jednoczesne wciśnięcie większej ilości klawiszy w tym samym czasie.

W przypadku tradycyjnej klawiatury, używanej przy komputerach są to maksymalnie 3 klawisze, za to klawiatury gamingowe, które możesz znaleźć np. na stronie www.morele.net/kategoria/klawiatury-gamingowe-465/,,,,,2475,,,0,,,,/1/, przyjmują ich więcej – nawet do 20 klawiszy. Podobnie jak mysz gamingowa, one również posiadają dodatkowe klawisze, a niejednokrotnie są podświetlane, co ułatwia grę nawet w ciemnościach.
 

Sprzęt komputerowy to nie wszystko

Chcąc odnosić sukcesy w grach komputerowych, nawet tylko amatorsko, musisz zadbać o dobrej jakości sprzęt, który szybko będzie reagował na Twoje ruchy. Jednak sam sprzęt to nie wszystko, bo powinieneś zatroszczyć się również o swoją wygodę. W końcu podczas gry przed ekranem monitora spędzać będziesz sporo godzin, a to oznacza konieczność wybrania odpowiedniego fotela. Jak pokazują modele prezentowane na stronie https://www.morele.net/kategoria/fotele-gamingowe-747/,,,,,6964,,,0,,,,/1/, takie fotele mogą oferować różną wielkość i wytrzymałość, więc łatwo dobierzesz go do swoich warunków fizycznych.

Zwróć uwagę, aby miał odpowiednie podparcie dla odcinka lędźwiowego i szyjnego, dzięki czemu zadbasz o kręgosłup, a dodatkowo powinien posiadać regulowane podłokietniki i być na kółkach. Takie fotele gamingowe nie tylko zapewniają komfort podczas ich użytkowania, ale również wizualnie prezentują się bardzo ciekawie.

Chcąc czerpać przyjemność z czasu poświęcanego na gry komputerowe, powinieneś zatroszczyć się o odpowiedni sprzęt. Wydajny komputer, monitor o wysokiej rozdzielczości, myszka, klawiatura, fotel, jak również słuchawki czy mikrofon. Te wszystkie elementy będą nie tylko podnosiły komfort podczas przechodzenia kolejnych poziomów, ale również sprawią, że będzie to znacznie łatwiejsze.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij