2024-03-30 14:03:20

Karpaty Krosno przegrały w starciu beniaminków ze Starem Starachowice

Karpaty Krosno przegrały u siebie 0-3 ze Starem Starachowice w meczu 23. kolejki 3. ligi gr. IV.

Dzisiejszy mecz w pierwszych kilkunastu minutach był dość mocno wyrównany. Żadna z drużyn nie chciała ryzykować i gra toczyła się głównie w środku pola.

Jako pierwsi bramce rywali zagrozili goście - z dużą pomocą dość elektrycznych tego dnia obrońców gospodarzy. W dwudziestej minucie napastnik Stara po podaniu od obrońcy Karpat minął wychodzącego z bramki Michała Perchela i tylko ofiarna interwencja Yewhena Obermana zapobiegła stracie bramki.

Od tego momentu przyjezdni zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę na połowie krośnieńskiej drużyny i kilkukrotnie zmusili młodego bramkarza Karapt do interwencji.

Nie miał on jednak nic do powiedzenia przy kapitalnym strzale Dawida Kośmidera, który w 32. minucie dopadł do wybitej z pola karnego piłki i z powietrza "huknął" nie do obrony!

W 39. minucie sędzia tego spotkania Tadeusz Krawiec wskazał na "jedenastkę". Trzeba przyznać, że dość kontrowersyjnie, bo po barzdo lekkim kontakcie obrońcy gospodarzy ze skrzydłowym drużyny ze Starachowic.

Do rzutu karnego podszedł dobrze dysponowany tego dnia Adrian Szynka i pewnie zamienił go na gola.

W drugiej połowie goście pokazali się ze świetnej strony, długimi fragmentami utrzymując się przy piłce i nie dopuszczając właściwie do żadnego zagraozenia pod własną bramką. Przy okazji Star kilka razy wyszedł z groźnymi akcjami i tylko nieskuteczność pod bramką krośnian lub świetne parady bramkarza gospodarzy zaważyły na tym, że mecz nie zakończył się wyższym wynikiem.

Karpaty spróbowały odważniej zaatakować jeszcze w samej końcówce, jednak dwa celne uderzenia na podstawie przebiegu całego spotkania nie mogły dać korzystnego rezultatu końcowego.

0-1 Dawid Kośmider (32.)
0-2 Adrian Szynka (39. - karny)

Karpaty Krosno: Perchel - Oberman, Duda, Prytykovskyi, Maschenko, Wajs, Stasik, Radulj, Filipchuk, Djoulou, Sula

Star Starachowice: Lipiec - Majdanewicz, Jagiełło, Bracik, Stefański, Kawecki, Kośmider, Puton, Głaz, Szynka, Stanisławski