2024-03-16 14:38:59

Resovia pokonała Termalicę! Dwie czerwone kartki i trafione zmiany trenera Ulatowskiego

Resovia pokonała Termalicę! (fot. P. Golonka/Resovia)
Resovia pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 4-1. Gospodarze po 14. minutach grali w podwójnym osłobieniu, a mimo to prowadzili po pierwszej połowie. Rzeszowianie przebudzili się dopiero po zmianie stron.

Resovia przystępowała do pojedynku z Termalicą po dwóch porażkach z rzędu, gospodarze natomiast na wiosnę nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa, więc dzisiejszy pojedynek dla obu stron był idealną okazją na przełamanie

Dwie czerwone kartki dla gospodarzy w pierwszym kwadransie

Już w 4. minucie na czystą pozycję wychodził Bartłomiej Ciepiela i został nieprzepisowo zatrzymany. Po analizie VAR arbiter postanowił ukarać Wiktora Biedrzyckiego czerwoną kartką i przez resztę spotkania miejscowi musieli radzić sobie w osłabieniu. W 14. minucie Jacek Małyszek kolejny raz sięgnął po czerwony kartonik. Tym razem za dyskusje boisko opuścił Maciej Ambrosiewicz.

Różnica na boisku początkowo jednak nie była widoczna, a częściej pod bramką rywali gościli piłkarze Termalici. Pierwsze celne uderzenie po stronie Resovii pojawiło się w 21. minucie, kiedy zza pola karnego przymierzył Bartłomiej Wasiluk. Tomasz Loska z łatwością wychywcił jednak ten strzał.

W ofensywie "Pasiaków" cały czas brakowało dokładności i pomysłu, aby stworzyć konkretne zagrożenie. W 41. minucie z ponad 20. metrów na bramkę uderzał Bartłomiej Ciepiela, ale znów czujny w bramce był golkiper miejscowych.

Termalica wyszła na prowadzenie grając w dziewięciu

Termalica mimo osłabienia w postaci dwóch zawodników nie zamierzała odpuścić. W 42. minucie lewą stroną popędził Kacper Karasek, poradził sobie z łatwością z Radosławem Kanachem i wyłożył piłkę do Tarasa Zaviyskyia, który pokonał Michała Gliwę z najbliższej odległości.

W 48. minucie mogło być już 2-0, po niedokładanym przyjęciu Dylana Lemperaura tuż pod bramką. Rzeszowian w tej sytuacji uratował jednak Michał Gliwa. Chwilę później w stuprocentowej sytuacji znalazł się Adrian Łyszczarz, ale w ostatniej chwili ofiarną intwerwencją zatrzymał go Adam Radwański.

Efektowna zmiana i trzy bramki dla Resovii

Po zmianie stron na murawie pojawili się Marcin Urynowicz, Kamil Mazek i Bartłomiej Eizenchart. Wejście tego ostatniego było kluczowe dla dalszego przebiegu tego spotkania.

W 55. minucie po zagraniu Bartłomieja Eizencharta na bramkę uderzał Kamil Mazek, a futbolówkę ręką w polu karnym zatrzymał Arkadiusz Kasperkiewicz. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Edvin Muratović.

W 61. minucie znów doskonałym podaniem popisał się Bartłomiej Eizenchart, dograł do Bartłomieja Wasiluka, a ten strzałem z pierwszej piłki skierował futbolówkę w prawy róg bramki.

Trzy minuty później znów Bartłomiej Eizenchart wrzucił futbolówkę w pole karne, a tam świetnie odnalazł się Adrian Łyszczarz i strzałem głową podwyższył na 3-1.

Rafał Mikulec przypieczętował zwycięstwo

W 84. minucie pod bramką rywali znalazł się Kelechukwu Ibe-Torti wycofał do Marcina Urynowicza, a ten ostatecznie nie trafił w światło bramki. Chwilę później tym razem to Ibe Torti mógł wpakować piłkę do siatki, ale nogami zdołał ją wybronić Tomasz Loska.

W 90. minucie Ibe-Torti zagrał prostopadłą piłkę do Rafała Mikulca, któy na wślizgu skierował piłkę do bramki i przypieczętował zwycięstwo "Pasiaków".

1-0 Taras Zaviyskyi (42)
1-1 Edvin Muratović (56-rzut karny)
1-2 Bartłomiej Wasiluk (61)
1-3 Adrian Łyszczarz (65)
1-4 Rafał Mikulec (90)

Bruk-Bet Termalica: 1. Tomasz Loska - 17. Taras Zawijśkyj, 97. Wiktor Biedrzycki, 23. Lukas Spendlhofer, 21. Damian Hilbrycht (73, 26. Wojciech Jakubik) - 99. Jakub Jędrasik (46, 3. Arkadiusz Kasperkiewicz), 28. Maciej Ambrosiewicz, 90. Jakub Nowakowski (63, 8. Andrij Dombrowśkyj), 10. Adam Radwański, 24. Kacper Karasek (79, 53. Andrzej Trubeha) - 12. Jakub Wróbel (62, 9. Jakub Branecki).

Resovia: 88. Michał Gliwa - 4. Rafał Mikulec, 23. Jerzy Tomal, 17. Radosław Adamski, 28. Kornel Osyra, 21. Dylan Lempereur (46, 24. Bartłomiej Eizenchart) - 10. Adrian Łyszczarz (86, 97. Filip Mikrut), 6. Bartłomiej Wasiluk, 99. Radosław Kanach (46, 14. Marcin Urynowicz), 92. Bartłomiej Ciepiela (46, 11. Kamil Mazek) - 29. Edvin Muratović (76, 7. Kelechukwu Ibe-Torti).

żółte kartki: Hilbrycht - Mikulec, Muratović.
czerwone kartki: Wiktor Biedrzycki (6. minuta, Bruk-Bet Termalica, za faul taktyczny), Maciej Ambrosiewicz (14. minuta, Bruk-Bet Termalica, za obrazę sędziego).