ITA TOOLS Stal Mielec wygrała z Volley Wrocław

Zwycięska ITA TOOLS Stal Mielec (fot: ITA TOOLS Stal Mielec)
ITA TOOLS Stal Mielec na zamknięcie sezonu zasadniczego pokonała na własnym obieckie KGHM Volley Wrocław. Zespół Mateusza Grabdy zapunktował za trzy "oczka".

Dobry początek ITA TOOLS Stali Mielec

Ekipa ITA TOOLS Stali Mielec podejmowała ekipę Volley Wrocław. Podopieczne Mateusza Grabdy chciały zrehabilitować się za ostatnią porażkę z PGE Rysicami Rzeszów i udowodnić, że końcówka sezonu należy do nich. Mecz skończonym atakiem w boisko rozpoczęła Sonia Kubacka. Chwilę później dobra gra mielczanek wyprowadziła je na pięciopunktową przewagę 8-3. W tym momencie Michał Masek poprosił o pierwszy czas.

Chwilę później próbkę swoich umiejętności zaprezentowała Weronika Gierszewska i gospodynie wyszły na ośmiopunktowe prowadzenie. Ostatecznie pierwszy set padł łupem gospodyń po skończonym ataku Emilii Muchy 25-16.

Odwrócenie wyniku i pewne zwycięstwo Stali Mielec

Drugą partię dużo lepiej rozpoczęły zawodniczki Volley Wrocław, które zdołały uzyskać korzystną dla siebie przewagę. Gdy było 4-7, o czas dla swojej drużyny poprosił Mateusz Grabda. Korzystnie to wpłynęło na jego podopieczne, które po chwili doprowadziły do remisu, a nawet wyszły na prowadzenie 10-9.

Na parkiecie długo oba zespoły szły punkt za punkt, aż do stanu 14-14 i wówczas na zagrywce pojawiła się Izabela Bałucka i wtedy mielczanki uciekły rywalkom z wynikiem. Poirytowany Michal Masek poprosił o czas dla swojej drużyny przy rezultacie 20-14.

Trybuny w Mielcu poniosły beniaminka Tauron Ligi, który zdołał w tej partii odwrócić losy meczu, uzyskać bardzo dużą przewagę i wygrać ostatecznie drugiego seta 25-16.

Zwycięska partia przyjezdnych

Rozczarowane losami pojedynku wrocławianki mocno rozpoczęły trzecią partię, objęły prowadzenie 3-0. Złe wejście w ten set skutkowało tym, że widzący co się dzieje na parkiecie Mateusz Grabda wziął czas dla swojej drużyny przy wyniku 3-6.

To dało efekty. ITA TOOLS Stal Mielec zdołała doprowadzić do remisu (12-12). Od tej chwili na parkiecie w Mielcu toczył się wyrównany bój. Był to najlepszy set jak do tej pory w wykonaniu przyjezdnych. Przy wyniku 16-19 o czas w tym starciu poprosił Mateusz Grabda.

Mieleckie zawodniczki walczyły do końca, lecz siatkarki Volley Wrocław dopiąły swego i zwyciężyły 25-22. Nie udało się mielczankom zamknąć tego mecz w trzech setach.

Stal dopięła swego i wygrała

Czwarta część meczu rozpoczęła się identycznie jak trzecia. Volley Wrocław wysunął się na prowadzenie 3-0, ale mielczanki szybko odpowiedziały, doprowadzając do remisu 5-5. Podopieczne Mateusza Grabdy chciały w tym pojedynku zapunktować za trzy "oczka".

Powodziło się w ataku ITA TOOLS Stali Mielec, która za sprawą ataków udanych Emili Muchy oraz Weroniki Gierszewskiej prowadziła 9-7. Przy tym wyniku Michal Masek poprosił o czas dla swojej drużyny.

Zawodniczki Mateusza Grabdy, odskakiwały od rywalek coraz bardziej - dobra gra w ataku dała prowadzenie Stali 17-13. Świetnie spisywała się Sonia Kubacka, która mocno pracowała przy siatce. Przy rezultacie 21-15 Michal Masek poprosił o kolejny czas.

Mielecki zespół w samej końcówce meczu uciekł na kilka punktów rywalkom i już tego seta z rąk nie wypuścił. Czwarta partia wygrana przez ITA TOOLS Stal Mielec 25-20. Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

ITA TOOLS Stal Mielec - Volley Wrocław 3-1 (25-16, 25-16, 22-25, 25:20)

ITA Tools Stal Mielec: Kubacka, Kucharska, Mucha, Bałucka, Gierszewska, Janković oraz Dyduła, Bryda, Laskowska-Azab, Pancewicz, Walczak

Volley Wrocław: Muhlsteinova, Bączyńska, Lewandowska, Szczurowska, Stronias, Ponikowska oraz Gromadowska, Pawłowska, Gancarz, Szady, Stancelewska, Chorąża
MVP: Sylwia Kucharska.