2023-12-19 17:02:57

Kamil Kiereś po przegranej z Piastem Gliwice: Tę porażkę trzeba szybko przełknąć

Stal Mielec przegrała wczoraj 0-3 ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024. Lepsi okazali się piłkarze Piasta Gliwice. Po meczu na konferencji prasowej sytuację ocenił trener mielczan, Kamil Kiereś.

-Z perspektywy sześciu ostatnich kolejek to jest nasze piąte wyjazdowe spotkanie i dowodem na to, że chcieliśmy tutaj wygrać i walczyć o zwycięstwo były wygrane z Legią, Pogonią Szczecin, czy ostatni remis z Cracovią. To mieliśmy w głowie, by tak się przygotować, żeby spróbować pokonać Piast Gliwice.- rozpoczął trener Kamil Kiereś.

"Piast wygrał globalnie zasłużenie. On kończy rok zwycięstwem, my porażką"

-Piast nie wygrywał, szczególnie jesienią, ale jest to drużyna, którą bardzo trudno pokonać, która traci mało bramek. Myślę, że to nie było dobre spotkanie w naszym wykonaniu, ale pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku. Piast miał optyczną przewagę do przerwy. Oni dużo zbierali drugich piłek i napędzali swój potencjał, ale my też do przerwy mieliśmy dwie dobre sytuacje. Usilnie atakowali, ale my dosyć umiejętnie się broniliśmy. Chcieliśmy przenieść ciężar gry na połowę rywala. Moim zdaniem do straty pierwszej bramki, w drugą połowę dobrze weszliśmy. Niestety faul z naszej prawej strony spowodował startę kolejnej bramki. Zmiana ustawienia niewiele nam dała.

-Dzisiaj te impulsy, które miały zadziałać nie pomagały. Trzeba powiedzieć jasno, to był ostatni mecz tego roku i Piast wygrał globalnie zasłużenie. Patrząc na perspektywę ostanich spotkań, kiedy wychodziliśmy z dołka uzbierliśmy 22 punkty. Jeszcze mamy zaległy mecz z ŁKS-em, to jest nasz fundament i na tym będziemy pracować. Porażkę trzeba szybko przełknąć.- zakończył szkoleniowiec Stali Mielec.