2023-12-14 20:14:00

San-Pajda Jarosław rozniósł SMS PZPS Szczyrk

San-Pajda Jarosław pokonał 3-0 SMS PZPS Szczyrk w zaległym meczu 6. kolejki I ligi kobiet. Tym samym jarosławianki zmazały plamę po poraże z Energetykiem Poznań.

Tylko początek pierwszego seta był w miarę wyrównany w meczu pomiędzy San-Pajdą Jarosław a SMS-em PZPS Szczyrk. Obie ekipy zdobywały niemal punkt za punkt do stanu 8-8. Później trzy "oczka" z rzędu zdobyły gospodynie. Później przy 13-10 ekipa prowadzona przez Macieja Tietianiec zdobyła sześć punktów z rzędu i w zasadzie było po secie. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25-15.

W drugim secie na zagrywce na początku stanęła Patryca Papszun i jej ekipa zdobyła przy jej serwisie dziewięć punktów z rzędu. Dopiero przy stanie 9-0 po raz pierwszy zapunktowały przyjezdne. Ostatecznie w tym secie SMS PZPS Szczyrk zdobył w sumie 10 "oczek".

W trzeciej partii San-Pajda Jarosław nie ustawała w dobrej grze i również tylko 10 punktów pozwoliły zdobyć ekipie prowadzonej przez Waldemara Kawkę. Ostatecznie po godzinie i dwunastu minutach mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Jarosławia 3-0.

San-Pajda Jarosław - SMS PZPS Szczyrk 3-0 (25-15, 25-10, 25-10)

San-Pajda Jarosław: Mazure-Mago, Saj, Andrzejewska, Zięba, Stepko, Papszun, Machowska (libero) oraz Grzelak, Magierowska, Łubianka, Gliniecka, Gawlik (libero)

SMS PZPS Szczyrk:Marszałkowicz, Dorywalska, Nadera, Adamczyk,.Natalia, Adamczewska, Gucwa  (libero) oraz Kaczmarzyk, Wieczorek, Jaroń, Kołakowska, Górczyńska