2023-12-06 11:28:00

Leszek Bartnicki: Rafał Ulatowski nie był jedynym trenerem z którym rozmawialiśmy

Zobaczcie co na temat wyboru Rafała Ulatowskiego na szkoleniowca Resovii powiedział prezes "Pasiaków", Leszek Bartnicki.
 
- Dość długo trwał proces wyboru nowego szkoleniowca Resovii. Czy Rafał Ulatowski był pierwszym wyborem? Mówiło się przez wiele tygodni o kilku innych trenerach jak choćby Jarosław Skrobacz, Piotr Tworek czy Łukasz Mierzejewski...
 
- Panie Redaktorze jak zauważyłem u Pana taką cechę, że chodzą słuchy, że się pojawiają... Mam wrażenie, że w Polsce doszliśmy do takiego poziomu, że dziennikarze są używani jako narzędzie przez agentów piłkarskich. Oni chcąc wzbudzić zainteresowanie wobec pewnych osób wypuszczają informacje o tym kto się kim interesuje.
 
Pal licho, gdyby Pan napisał, że Resovia jest zainteresowana trenerem X. Natomiast Pan pisze, że do Resovii ma trafić trener X, klub się z nim kontaktował i czekamy tylko na odpowiedź tego trenera czy on się zgodzi czy nie. Natomiast nikt od nas nie wykonał do tego trenera nawet pół telefonu. Wówczas zastanawiam się o co chodzi. 

Leszek Bartnicki: Rozmawiałem z trenerem Skrobaczem

Czy trener Ulatowski był jedynym z którym rozmawialiśmy? Nie. Jeszcze nigdy w życiu mi się nie zdarzyło w momencie kiedy wybierałem trenera, żebym rozmawiał tylko z jedną osobą. To są różne powody, nawet po to, żeby porównać pomysł na prowadzenie drużyny różnych trenerów. Czy rozmawiałem z trenerem Skrobaczem? Tak, rozmawiałem. Nie był on gotowy, żeby już wrócić do prowadzenia zespołu.
 
Natomiast Rafał Ulatowski był w grupie trenerów z którymi rozmawialiśmy. Jego wizja jak najbardziej mnie przekonała. Było kilku trenerów o których nikt z Was nigdy nie napisał. Wiem, że w każdym klubie jak jest zwalniany trener to się pojawia stałe grono nazwisk. Mamy taki sam przykład w Wiśle Kraków. 

Bartnicki: Nie szukałem trenera, który przyjdzie do nas w roli strażaka

Nie szukałem trenera, który przyjdzie do nas w roli strażaka. Słyszałem dużo głosów, że w Resovii to powinien być trener motywator, a niekoniecznie trener z warsztatem, który chce pracować. Trochę się z tego śmieje. Ile można pojechać na motywowaniu i kicie? Dwa mecze? 
 
Znam takiego trenera. Nie powiem nazwiska, bo ja go bardzo lubię i cenię jako człowieka. On jak przychodzi do klubu i puszcza zawodnikom "Gladiatora" i robi test z biegu na 50m, tylko nie mówi że wyznacza odcinek 40m i pokazuje im na stoperze w jakiej są świetnej formie. Można to robić tylko na jak długo to podziała. Gdyby Pan usiadł na miejscu trenera i puścił zawodnikom "Krzyżaków" i sam zaśpiewał "Bogurodzice" to dużo by to dało? Może na jeden mecz. To była decyzja przemyślana.

Bartnicki: Gdybyśmy zadzownili do Macieja Skorży to niekoniecznie byłby zainteresowany pracą w Resovii

Czy trwało to długo? Tak, ale nie chcieliśmy wziąć pierwszego lepszego trenera. My jako klub nie możemy też sobie na to pozwolić. Zdjemy sobie sprawę, że są kluby które są bardziej łakomym kąskiem w sensie pracy dla trenerów. Gdybyśmy zadzwonili do Macieja Skorży to niekoniecznie byłby zainteresowany przyjściem do Resovii. Szukaliśmy kogoś kto obroni się pracą na dłuższym dystancie.
 
- Do kiedy wiąże umowa Rafała Ulatowskiego z Resovią?
 
- Umowa jest do końca sezonu. To nie dlatego, że nie wierzymy w dalszą pracę, ale jeżeli będzie nam się dobrze współpracowało, a w to głęboko wierzę to będziemy mogli podpisywać ze sobą kolejne kontrakty. Trener Ulatowski pracował kiedyś w takim klubie, gdzie podpisano dziesięcioletnią umowę. Zresztą tam też podpisano z Rafałem Ulatowskim dwuletnią umowę. 
 
Ze swojej strony powiem, że nie mieliśmy żadnej umowy podpisane z trenerem, a był już w niedzielę na meczu Znicza Pruszków z Odrą Opole, żeby obserwować naszych dwóch najbliższych rywali. Wiele innych rzeczy było zaplanowanych zanim kontrakt w ogóle został podpisany. Jeśli chodzi o dogadanie warunków to zajęło nam to dziesięć sekund.
 
- Czy planujecie już jakieś wzmocnienia?
 
- Wsłuchuje się w retorykę od kilku miesięcy, która pochodziła z różnych stron o tym jak to Resovia ma słaby zespół. Nie do końca podzielam to zdanie. Ten zespół, który przez wielu określany jest jako słaby, zbudowany na trytytki. Tylko chciałbym zauważyć, że ten zespół wygrał z trzema zespołami pierwszej szóstki w pierwszej lidze.
 
Zobaczcie całą konferencję prasową z wyboru nowego szkoleniowca Resovii.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 10

Rozwiąż działanie =

kiss 2023-12-06 11:41:29

teraz podkarpacie syff... jedna konferencję będzie rozbierać na czynniki pierwsze...nie udało się zrobić zamieszania na konferencji, pytania które miały okazać się nie wygodne, nie sprawiły problemów, informacje od informatorów o zaległościach okazały się wyssane z palca...jednym słowem nie udało się

~anonim 2023-12-06 12:48:26

Porównanie frekwencji meczów Resovii z rezerwami Lecha Poznań do była kpina! Przecież wiadomo, że na rezerwy Lecha przychodzi więcej skautów niż kibiców na mecze Resovii :)

Lublin Motor 2023-12-06 13:15:53

W Lublinie pan pokazał jak zbudować klub,Tychy następne i nie mów pan o trenerach zawsze w obiegu,bo to o pan mówią zawód,, Prezes,,. Panie Bartnicki najlepiej panu wychodzą zdjęcia z podpisanymi kontraktami I konferencje.

Blazen 2023-12-06 14:22:15

Taka sama prawda iż na mecze resovi chodzi po 1000 osób

~anonim 2023-12-06 15:12:00

Na meczu z Chrobrym nie było nawet 300 osób, Na meczu z Wisłą Płock liczba widzów była by jeszcze mniejsza. Ze Zniczem zapowiada się też mała frekwencja mimo, ze mecz jest w sobotę o 20

~anonim 2023-12-06 16:25:40

Że zniczem jak będzie 250 osób to jest max, kto pójdzie oglądać to dziadostwo pełen szacun

RESOVIA PANY 2023-12-06 17:15:24

Ale garbate noski z Budziwoja ujadają, zobaczymy jak nam stadion wybudują jak będziecie dalej szczekać kibice kupionego Podhala:)

Do Resovia Chamy 2023-12-06 18:39:32

Z kibicami go wam nie wybudują. Na wyjazdach też jest problem ze stadionem, że oprócz motoru w 1 aucie się mieściliście?

704 2023-12-06 18:41:36

A oni też oni wiedzieli, że z nimi rozmawialiście? Czy negocjacje ala morawiecki?

Ludzie 2023-12-06 21:48:19

Ludzie wyjezd do Lublina 40 zł k*****a sam bilet to 30 zł, i tylko ich pojechało 250 osób, ale skąd więcej jak na meczach domowych jest ich 300 i jeszcze ten transparent piłkarzy wszyscy do Lublina, no to pojechali wszyscy, wstyd, wstyd pejsy, za niedługo do bijecie dna

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij