2023-11-11 16:11:12

Lechia Sędziszów Małopolski uległa u siebie Resovii II Rzeszów

Lechia Sędziszów Małopolski uległa u siebie 1-2 Resovii II Rzeszów w meczu 16. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Świetnie sobotnie spotkanie z beniaminkiem zaczęła drużyna z Sędziszowa Małopolskiego. Lechia objęła prowadzenie w 2. minucie, kiedy dośrodkowanie z bocznego sektora boiska świetnie wykończył David Jezuit

Dobrze wyglądały boiskowe poczynania gospodarzy w kolejnych kilkunastu minutach po objęciu prowadzenia. Mieli oni okazje, by swoje prowadzenie podwyższyć, jednak przyjezdni zdołali przetrzymać ten okres.

Po zmianie stron zmieniło się też nastawienie rezerw pierwszoligowej Resovii do rywalizacji i to oni zaczynali na boisku wyraźnie przeważać. Konsekwencją tego było doprowadzenie przez nich do wyrównania w 57. minucie. Bramkę zdobył wówczas Mikołaj Marciniec

Po początkowej przewadze w tej części meczu, w miarę przebiegu gry ta zaczęła się wyrównywać.

W końcówce jednak mocniej zaatakowała ponownie drużyna z Rzeszowa. Opłaciło się to, ponieważ po jednej z akcji na prowadzenie w meczu wyprowadził przyjezdnych Dmytro Pirnych, ustalając tym samym wynik spotkania na 2-1 dla gości.

1-0 David Jezuit (2.)
1-1 Mikołaj Marciniec (57.)
1-2 Dmytro Pirnych (80.)

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak - Początek, Kanach, Lesiński, Czółno, Mucha, Słoma, Pyrdek, Wesołowski, Karczewski, Jezuit