2023-11-08 21:50:38

Nie było niespodzianki! Resovia przegrała z Jagiellonią Białystok i odpada z Pucharu Polski

Resovia przegrała z Jagiellonią Białystok 1-3 i odpadła z Pucharu Polski. Honorową bramkę dla "Pasiaków" zdobył Radosław Bąk.

Już w 3. minucie z kontratakiem ruszył Kelechukwu Ibe-Torti minął rywali, jednak ostatecznie nie zdołał celnie uderzyć na bramkę. W 8. minucie to goście mogli otworzyć wynik spotkania, kiedy arbiter odgiwzdał rzut wolny na szesnastym metrze. Fatalnie spudłował jednak Nene

W 21. minucie ogromny błąd tuż przed linią pola karnego popełnił Bartłomiej Wasiluk, do piłki dopadł Jose Naranjo, minął Pindrocha i skierował piłkę do pustej bramki. Sześć minut później z dystansu przymierzył jeden z zawodników Jagielloni, ale tym razem na pasterunku był Pindroch.

W 34. minucie znów pokazał się Ibe-Torti, ale kolejny raz jego strzał nie znalazł drogi do bramki. W 43. minucie Maciej Górski po dograniu Adriana Łyszczarza przelobował golkiera rywali i piłka wylądowała w bramce. Arbiter dopatrzył się jednak spalonego i gola nie uznał. Po pierwszej części spotkania to przyjezdni pozostawali na prowadzeniu.

W drugiej połowie również lepiej prezentowali się przyjezdni, częściej kreowali akcje na połowie przeciwnika i w 58. minucie podwyższyli prowadzenie. Wrzutkę z prawej strony posłał Tomasz Kupisz, a celnie tuż przy słupku główkował Jose Naranjo.

Dominik Marczuk pogrążył Resovię

W 71. minucie rzeszowianie zdobyli bramkę kontaktową. Po wrzutce z lewej strony, piłkę w polu karnym zgrał Bartłomiej Eizenchart, a znakomicie z pierwszej piłki uderzył Radosław Bąk.

W 86. minucie prawą stroną ruszył Dominik Marczuk, zagrał w pole karne, później Naranjo wystawił do Hansena, a ten przegrał jednak pojedynek z Pindrochem.

W samej końcówce fatalnie zarał Branislav Pindroch, piłkę przejął Naranjo dograł do Dominika Marczuka, a ten skierował piłkę do pustej bramki i przypieczętował zwycięstwo Jagielloni.

Resovia - Jagiellonia Białystok 1-3 (0-1)

0-1 Jose Naranjo (21)
0-2 Jose Naranjo (58)
1-2 Radosław Bąk (71)
1-3 Dominik Marczuk (86)

Resovia: 1. Branislav Pindroch - 90. Wołodymyr Zastawnyj, 17. Radosław Adamski, 28. Kornel Osyra, 21. Dylan Lempereur - 7. Kelechukwu Ibe-Torti (61, 11. Kamil Mazek), 6. Bartłomiej Wasiluk (67, 99. Radosław Kanach), 14. Marcin Urynowicz (61, 20. Radosław Bąk), 10. Adrian Łyszczarz (67, 92. Bartłomiej Ciepiela), 24. Bartłomiej Eizenchart (88, 97. Filip Mikrut) - 9. Maciej Górski.

Jagiellonia Białystok: 50. Sławomir Abramowicz - 16. Michal Sáček, 32. Miłosz Matysik, 17. Adrián Diéguez, 5. Bojan Nastić (13, 27. Bartłomiej Wdowik) - 18. Tomasz Kupisz (68, 7. Dominik Marczuk), 8. Nené, 6. Taras Romanczuk, 28. José Naranjo, 99. Kristoffer Hansen - 51. Alan Rybak (68, 11. Jesús Imaz).

Żółte kartki: Wasiluk, Urynowicz, Ciepiela, Zastawnyj - Romanczuk.