2023-10-30 17:36:21

Wojciech Łobodziński po meczu ze Resovią: To było nasze zasłużone zwycięstwo

Arka Gdynia pokonała wczoraj na wyjeździe rzeszowską Resovię w 13.kolejce Fortuna 1.ligi. Mecz na konferencji ocenił trener przyjezdnych, Wojciech Łobodziński.

-W ten mecz w pierwszej połowie źle weszliśmy, to muszę przyznać. Nie czuliśmy się zbyt dobrze, ale z upływem czasu ta nasza gra wyglądała coraz lepiej. Jeśli chodzi o całość, Resovia nam stworzyła zagrożenie tylko po stałych fragmentach gry i to jest to, tak straciliśmy bramkę-kuriozalną trochę. W drugiej połowie już pełna kontrola, mnóstwo sytuacji i ogólnie, to było nasze zasłużone zwycięstwo.- skomentował na gorąco trener Wojciech Łobodziński.

Czym Pan motywował drużynę? Na drugą połowę wyszliście bardzo mocno zmotywowani. Przez pierwsze 20-30 minut nie zostawiliście niczego do zagrania dla Resovii.
-Wydaje mi sie, że po pierwszej połowie nie czuliśmy się fizycznie najlepiej, ta podróż tutaj, te dziesięć godzin dało nam się we znaki. To oczywiście nie jest wytłumaczenie, ale potrzebowaliśmy tego czasu. Powiedziałem każdemu zawodnikowi, że powinni dać 3-5 procent więcej i to wystarczy. Tak też sie stało. Ze skutecznością jest tak, że jak dobrze grasz to ta skuteczność przyjdzie. To jest element piłki.