2023-10-23 21:00:50

Czwarta porażka z rzędu! Warta Poznań pokonała Stal Mielec

Stal Mielec przegrała z Wartą Poznań! (fot. Kamila Bik)
 Stal Mielec przegrała z Wartą Poznań 0-1 w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Kamila Kieresia pogłębiła się w kryzysie, nie zdobywając punktów w czwartym meczu z rzędu.

Stal Mielec już w 4 minucie mogła zaskoczyć rywali.  Wrzutkę z prawej strony posłał Maciej Domański, a  Łukasz Gersteinstein upadając w polu karnym, uderzył futbolówkę klatką i ta przeszła obok bramki. Gospodarze sygnalizowali rzut karny, ale arbiter nie zdecydował się podyktować jedenastki.

W 18. minucie bardzo niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Mateusza Kochalskiego. Matuszewski zagrał w pole karne, z okolicy 6. metra uderzał Miguel Luis, ale obok bramki. W odpowiedzi w 24. minucie z piłką odwrocił sie Ilya Shkurin, uderzył na bramkę, ale czujność zachował golkiper Warty.

W pierwszej części spotkani ciężko było wskazać przeagę którejś ze stron. Sporo rwanych akcji, proste straty i mało płynnej gry.

W końcówce optyczną przewagę zaczęli zyskiwać piłkarze Warty Poznań.  W 37. minucie celnie uderzał Savic ale znów bez większych  problemów interweniował Kochalski. Chwile pózniej przyjezdni byli już bardzo blisko otwarcia wyniku. Centrostrzał Miguela Luisa z rzutu wolnego, szczęśliwie wybronił jednak Kochalski.

Tuż przed przerwą z ponad 20. metrów potężnie uderzył jeszcze Krystian Getinger, ale Jędrzej Grobelny sparował to uderzenie na rzut rożny.

Nieuznany gol Żurawskiego i znakomite uderzenie Miguela Luisa

Druga połowa mogła idealnie rozpocząć się dla przyjezdnych. W 52. minucie potężne uderzenie Stavropulusa zatrzymało się na słupku, a przy dobitce z najbliższej odległości nie pomylił się już Maciej Żurawski. Arbiter postanowił sprawdzić całą sytuację na Varze, ostatecznie dopatrzył się przewinienia i gola nie uznał.

Warta zyskiwała przewagę, a miejscowi odgryźli się w 74. minucie. W dogodnej sytuacji znalazł się Maciej Domański, jednak po rykoszecie piłka przeszła tuż obok bramki.

Podopieczni Dawida Szulczka dopięli jednak swego minutę później. Miguel Luis dostał piłkę w polu karnym i niesygnalizowanym uderzeniem nie dał Mateuszowi Kochalskiemu najmniejszych szans na obronę.

W końcówce napierali gospodarze, jednak kolejne ataki nie przyniosły wyrównującej bramki i podopieczni Kamila Kieresia odnotowali czwartą porażkę z rzędu.

0-1 Migeul Luis (75)

Stal Mielec: 1. Mateusz Kochalski - 7. Łukasz Gerstenstein (61, 27. Alvis Jaunzems), 5. Marco Ehmann, 21. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 23. Krystian Getinger (79, 11. Krzysztof Wołkowicz) - 10. Maciej Domański, 16. Matthew Guillaumier (61, 18. Piotr Wlazło), 19. Michał Trąbka (79, 25. Łukasz Wolsztyński), 8. Kōki Hinokio (76, 37. Mateusz Stępień) - 17. Ilja Szkurin.

Warta Poznań: 33. Jędrzej Grobelny - 2. Jakub Bartkowski, 4. Dimítris Stavrópoulos, 44. Dawid Szymonowicz, 14. Bogdan Țîru (87, 47. Tomáš Přikryl), 22. Konrad Matuszewski - 77. Stefan Savić (61, 28. Filip Borowski), 21. Mateusz Kupczak, 6. Maciej Żurawski (61, 7. Kajetan Szmyt), 16. Miguel Luís (79, 8. Niilo Mäenpää) - 9. Márton Eppel (61, 29. Dario Vizinger).

żółte kartki: Domański, Ehmann - Żurawski.