2023-10-23 20:12:04

Niedźwiadki Chemart Przemyśl pokonały AZS AGH Kraków

Niedźwiadki Chemart Przemyśl pokonały AZS AGH Kraków 77:73 (fot. Grzegorz Gajdzik)
Wiel­kie emo­cje towa­rzy­szyły meczowi Nie­dź­wiad­ków Che­mart Prze­myśl z AZS AGH Kra­ków. Po zaciętej walce przemyślanie zwyciężyli 77:73 odnosząc pierwsze zwycięstwo w 1. lidze koszykówki.

Początek tego spo­tka­nia to praw­dziwy festi­wal błę­dów w wyko­na­niu Nie­dź­wiad­ków Che­mart Prze­myśl. Gra­cze gospodarzy mieli pro­blemy z tra­fie­niem do kosza i wyda­wało się, że to krakowianie będą w tym spotkaniu stroną przeważającą. Po pierwszej kwarcie przemyślanie przegrywali z AZS-em AGH 16:17.

Na szczę­ście dla kibi­ców Nie­dź­wiad­ków Chemart Przemyśl druga kwarta przy­nio­sła poprawę w grze miejscowych. Chłopcy z Prze­myśla zaczęli tra­fiać z daleka, co dało im prze­wagę w tej czę­ści meczu. Wynik dru­giej kwarty 18:14 na korzyść Nie­dź­wiad­ków Che­mart Prze­myśl spra­wił, że przemyscy fani zaczęli wie­rzyć w zwy­cię­stwo swo­jego zespołu.

Przełomowym momentem w tym pojedynku wydaje się być trzecia kwarta. To wtedy Nie­dź­wiadki wypra­co­wały sobie naj­więk­szą prze­wagę nad rywa­lami. Przemyślanie wygrali w tej odsłonie 28:21 i w całym meczu prowadzili 10 punktami.

Czwarta kwarta nie była już tak udana dla gospodarzy. AZS AGH Kra­ków pró­bo­wał odra­biać straty, co nie­mal im się udało. Wynik tej czę­ści meczu 21:15 na korzyść gości poka­zuje, że Nie­dź­wiadki musiały wal­czyć do samego końca, by obro­nić swoją prze­wagę.

W dru­żynie Nie­dź­wiad­ków Che­mart Prze­myśl warto zwró­cić uwagę na Rafała Ser­wań­skiego, który zdo­był 11 punk­tów, oraz na Szy­mona Jan­czaka, który przy­czy­nił się do zwy­cię­stwa swoją sku­teczną grą i 13 punk­tami.

Z kolei w eki­pie AZS AGH Kra­ków wyróż­nili się Jan Pilisz­czuk z 17 punk­tami oraz Damian Cie­siel­ski z 14 punk­tami. To byli główni boha­te­ro­wie gości.

Mecz zakoń­czył się wyni­kiem 77:73 na korzyść Nie­dź­wiad­ków Che­mart Prze­myśl. To nie był łatwy mecz, ale gospodarze wyka­zali się nie tylko ogromną deter­mi­na­cją, ale także zdol­no­ścią do gry zespo­ło­wej. Wszyst­kie te trud­no­ści i chwile nie­pew­no­ści na par­kie­cie spra­wiły, że zwy­cię­stwo sma­kuje tym bar­dziej słodko.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - AZS AGH Kraków 77:73 (16:17, 18:14, 28:21, 15:21)

Nie­dź­wiadki Che­mart Prze­myśl: Rado­sław Sku­biń­ski, Łukasz Uberna (3), Rafał Ser­wań­ski (11), Michał Chra­bota (11), Michał Marek, Szy­mon Jan­czak (13), Kac­per Majka (7), Edi Sina­di­no­vić-Sto­jilj­ko­vić (5), Maciej Puchal­ski (8), Seba­stian Rompa (10), Maxi­mil­lian Egner (9)

AZS AGH Kra­ków: Rafał Komenda (6), Damian Cie­siel­ski (14), Jan Pilisz­czuk (17), Dawid Golus (2), Moha­med Abde­laal (11), Kac­per Mąkow­ski (8), Damian Dyrda (0), Arka­diusz Adam­czyk (4), Prze­my­sław Nowicki, Bar­tosz Leśniak, Mate­usz Orłow­ski (9), Jan Śmi­glak (2)