2023-10-13 22:03:00

Polska U18 pokonała Słowację U18 w meczu towarzyskim!

Kadra Marcina Włodarskiego wygrała ze Słowacją aż 4-0! (fot. Konrad Kwolek)
Reprezentacja Polski do lat 18 pokonała Słowację U-18 aż 4-0 w meczu towarzyskim na Stadionie Miejskim "Stal" w Rzeszowie.

Już po kwadransie gry na prowadzenie wyszli Polacy. Wychowanek Beniaminka Krosno - Krzysztof Kolanko podał do Mike Hurasa, a ten drugi zdobył premierową bramkę dla ekipy prowadzonej przez Marcina Włodarskiego.

Na przerwę reprezentacja Polski U18 schodziła prowadząc dwoma bramkami nad reprezentacją Słowacji U18. W 41. minucie gola strzelił Daniel Mikołajewski, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Hurasie.

Dwie minuty po zmianie stron ponownie na listę strzelców wpisał się Mikołajewski. Tym razem zawodnik grający w Parmie wykorzystał podanie Karola Borysa. Wynik meczu na 4-0 ustalił Szymon Łyczko. Bramka ta była okrasą całego spotkania. Zawodnik Stali Rzeszów minął czterech rywali i pokonał Jakuba Jokla.

Polska U18 - Słowacja U18 4-0 (2-0)

1:0 Mike Huras (15)
2:0 Daniel Mikołajewski (41-rzut karny)
3:0 Daniel Mikołajewski (47)
4:0 Szymon Łyczko (87)

Polska: Miłosz Piekutowski - Bartłomiej Krysiak, Igor Orlikowski (72. Piotr Kowalik), Jakub Krzyżanowski (56. Michał Gurgul) - Krzysztof Kolanko (57. Filip Wolski), Maksymilian Sznaucner, Karol Borys (56. Igor Brzyski), Marcel Reguła, Adrian Przyborek (46, 19. Szymon Łyczko) - Mike Huras, Daniel Mikołajewski (57. Oskar Tomczyk)

Słowacja: Jakub Jokl - Jakub Ragan (62. Alex Dovicak), Robert Tomanek, Adam Lami, Pavol Kutka (74. Nino Ziga) - Frantisek Kosa (46. Lukas Dvorsky), Robert Petruska (74, Samuel Zachar), 10. Šimon Fasko, Samuel Sarudi (80. Tomas Husarcik), 7. Samuel Dikos (80. Leopold Mizerak) - 20. Rastislav Korba (62. Boris Rusnak).