2023-10-13 18:10:20

sparing: Cracovia - Stal Rzeszów 2-1

Stal Rzeszów uległa 1-2 ekstraklasowej Cracovii w meczu sparingowym rozegranym w trakcie przerwy reprezentacyjnej!

W trakcie przerwy reprezentacyjnej trenerzy Jacek Zieliński i Marek Zub sprawdzili w warunkach meczowych formę swoich piłkarzy.

Górą z tego starcia ostatecznie wyszedł zespół z Ekstraklasy, aczkolwiek zadowoleni z postawy swoich zawodników, prób wyprowadzania i rozgrywania piłki mogą być szkoleniowcy obu drużyn.

Prowadzenie zespół z Krakowa objął w 25. minucie, gdy Karol Knap pewnie wyegzekwował rzut karny.

Swoją drugą tego wieczoru bramkę zespół Cracovii zdobył niedługo po zmianie stron. Piłkę najpierw w środkowej części boiska stracił jeden z zawodników gości, co doprowadziło do dośrodkowania w pole karne Stali, gdzie najwyżej wyskoczył Patryk Makuch, w ładnym stylu finalizując akcję swojej drużyny.

Przyjezdni zdołali zdobyć bramkę kontaktową w 71. minucie. Sytuację "sam na sam" z bramkarzem wykorzystał wówczas Wiktor Kłos, ustalając tym samym wynik tego meczu sparingowego.

Cracovia 2-1 Stal Rzeszów

1-0 Karol Knap (25)
2-0 Patryk Makuch (48)
2-1 Wiktor Kłos  (71)

Cracovia: Lukas Hrosso (46. Adam Wilk) - 2. Cornel Rapa (46. Bartłomiej Kolec), Kacper Jodłowski (59. Oskar Wójcik), Andreas Skovgaard, Patryk Zaucha (46. Michał Stachera) - Mateusz Bochnak, Karol Knap (76. Kamil Ogorzały), Sylwester Lusiusz (46. Virgil Ghita), Jakub Myszor (71. Patryk Zaucha) - Patryk Makuch (59. Oliwier Hyla), Kamil Ogorzały (46. Takuto Oshima)

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad (46. Jakub Wrąbel) - Cesar Pena (59. Patryk Warczak), Łukasz Góra (46. Krystian Wrona), Kamil Kościelny (47. Szymon Panasiuk), Milan Simcak - Jesus Díaz (46, 9. Wiktor Kłos), Kacper Piątek, Karol Łysiak, Manuel Ponce García, Krystian Wachowiak (46. Kacper Sadłocha) - Andreja Prokić (46. Adler Da Silva)