2023-10-09 10:10:19

Nie­dź­wiadki Che­mart Prze­myśl przegrały z Gór­ni­kiem Zamek Książ Wał­brzych

Niedźwiadki Chemart Przemyśl (białe stroje) musiały uznać wyższość gości z Wałbrzycha (fot. Grzegorz Gajdzik)
W emo­cjo­nu­ją­cym poje­dynku dwóch zespo­łów 1 ligi koszy­kówki, Gór­nik Zamek Książ Wał­brzych oka­zał się lep­szy od Nie­dź­wiad­ków Che­mart Prze­myśl, wy­cię­ża­jąc wyni­kiem 82:73.

Pierw­sza kwarta spo­tka­nia była zdo­mi­no­wana przez gości z Wał­brzycha, któ­rzy zdo­łali wypra­co­wać sobie pię­cio­punk­tową prze­wagę.

Wynik po pierw­szych dzie­się­ciu minu­tach to 16.21 na korzyść Gór­nika Zamek Książ Wałbrzych. Nie­dź­wiadki odpo­wie­działy w dru­giej kwar­cie, zwy­cię­ża­jąc 20.17, co pozwo­liło im na zmniej­sze­nie strat i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem  – 36:38.

Po prze­rwie dru­żyny kon­ty­nu­owały zaciętą rywa­li­za­cję, przy czym obie strony miały swoje momenty. Trze­cią kwartę mini­mal­nie wygrali goście (17:18), a Nie­dź­wiadki Chemart Przemyśl były na­dal w grze, prze­gry­wa­jąc tylko o 3 punkty. Jed­nak czwarta i ostat­nia kwarta meczu oka­zała się klu­czowa.

Gór­nik Zamek Książ Wał­brzych zade­mon­stro­wał swoją siłę, zdo­by­wa­jąc 26 punk­tów i zysku­jąc prze­wagę, która była nie do odro­bie­nia przez gospo­da­rzy. Osta­tecz­nie Gór­nik wygrał tę kwartę 26:20 i całe spo­tka­nie 82:73.

Najlep­szym zawod­ni­kiem meczu oka­zał się Maxi­mil­lian Egner zawodnik z drużyny Przemyśla, który zdo­był 22 punkty, mając także udział w 18 zbiór­kach, co sta­nowi impo­nu­jący wynik. Jego sku­tecz­ność rzu­tów wol­nych (77.8%) oraz zdol­ność do zdo­by­wa­nia punk­tów w klu­czo­wych momen­tach meczu były nie­oce­nione dla swo­jej dru­żyny.

Po stro­nie gości najwięcej punktów zdobył Konrad Dawdo (18), ale to dobra gra całego zespołu pozwoliła wygrać na hali w Przemyślu.

Obie dru­żyny będą teraz pra­co­wać nad swo­imi umie­jęt­no­ściami, aby osią­gnąć kolejne suk­cesy w sezo­nie. Mecz ten na pewno zosta­nie zapa­mię­tany przez kibi­ców obu dru­żyn jako zacięte star­cie pełne emo­cji i nie­ocze­ki­wa­nych zwro­tów akcji.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - Górnik Zamek Kśiąż Wałbrzych 73:82 (16:21, 20:17, 17:18, 20:26)

Nie­dź­wiadki Che­mart Prze­myśl: Rado­sław Sku­biń­ski (0), Łukasz Uberna (5), Rafał Ser­wań­ski (4), Michał Chra­bota (13), Michał Marek (1), Szy­mon Jan­czak (5), Kac­per Majka (6), Edi Sina­di­no­vić-Sto­jilj­ko­vić (4), Maciej Puchal­ski (9), Seba­stian Rompa (4), Maxi­mil­lian Egner (22), Bruno Cha­licki (0).

Gór­nik Zamek Książ Wał­brzych: Patryk Wilk (0), David Jack­son (10), Piotr Nie­dź­wiedzki (13), Fran­cis Han (3), Wita­lij Kowa­lenko (6), Kon­rad Dawdo (18), Krzysz­tof Jakób­czyk (11), Łukasz Makar­czuk (0), Miłosz Góreń­czyk (5), Kac­per Mar­gi­ciok (11), Michał Min­do­wicz (5).