2023-08-04 21:05:24

Karpaty Krosno na inaugurację sezonu pokonały Wieczystą Kraków!

Karpaty Krosno na inaugurację sezonu w 3 lidze pokonały Wieczystą Kraków 1-0. Decydująca w tym spotkaniu okazała się jedenastka, którą egzekwował Kamil Radulj.

Karpaty Krosno ligowe rozgrywki w 3 lidze rozpoczęły od starcia z jednym z głównych pretendentów do awansu- Wieczystą Kraków. Licznie zgromadzona publiczność w Krośnie nie mogła narzekać na nudę i brak emocji aż do ostatniej minuty.

Pierwszy kwadrans należał do Wieczystej. Już w pierwszych minutach po wrzutce Kiedrowicza główkował Manuel Torres, ale minimalnie obok słupka. Dziesięć minut później zagrozić bramce próbował Fidziukiewicz, ale czujny w bramce był Michał Perchel

W 16. minucie groźnej kontuzji nabawił się nowy napastnik gospodarzy- Karol Twardowski i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce na murawie pojawił się Szymon Stasik.

Pierwsza groźna akcja po stronie Karpat Krosno pojawiła się w 23. minucie. W pole karne przedarł się Jaba Pkhakadze, wrzucił piłkę wzdłuż pola karnego, jednak nikt nie zdołał tego zamknąć. Chwilę później Gruzin mógł znaleźć się oko w oko z bramkarzem Wieczystej, ale futbolówkę zdołał wybić Favorov.

Jeszcze przed przerwą znów dał o sobie znać Jaba Pkhakadze, jego uderzenie z ostrego kąta z trudem sparował jednak golkiper przyjezdnych. Po pierwszych 45-minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

Na początku drugiej połowy znów zaczęła przeważać Wieczysta. W 57. minucie na bramkę uderzał Dawid Kiedrowicz, a znakomitą interwencją popisał się Jakub Perchel. Trzy minuty później idealną sytuację na otwarcie wyniku zmarnował Michał Fidziukiewicz, który miał przed sobą pustą bramkę, ale nie trafił czysto w piłkę.

Z każdą minutą przewaga Wieczystej Kraków rosła. W 65. minucie poprzeczkę obił Manuel Torres, a szczęście znów było po stronie gospodarzy.

W 78. minucie sfaulowany w polu karnym został Jaba Pkhakadze i arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Radulj i gospodarze objęli prowadzenie.

Dziesięć minut później Wieczysta mogła doprowadzić do wyrównania.  Po wrzutce z lewej strony boiska, piłka minęła dwóch obrońców Karpat i trafia na 7. metr do Jakub Bąka. Wychowanek Orłów Rzeszów jednak fatalnie przestrzelił.

W 90. minucie czerwona kartką ukarany został Bartłomiej Olszewski i Karpaty w ostatnich minutach musiały grać w osłabieniu. Pięć minut później czerwony kartonik zobaczył również Manuel Torres i siły na murawie się wyrównały.

Gospodarze nie wypuścili już prowadzenia do ostatniej minuty i na inaugurację sezonu ograli Wieczystą Kraków na własnym stadionie!

1-0 Kamil Radulj (79-karny)

Karpaty Krosno: Perchel - Stasz, Chudzik, Olszewski - Smoleń (62. Gazda), Demianenko, Król (62. Geci), Radulj, Gawle (46. Wajs) - Jaba Pkhakadze (85. Fundakowski), Twardowski (16. Stasik)

Wieczysta Kraków: Sapielak - Asmelash, Favorov, Pazdan, Pietrzak - Bargiel (75. Jankowski), Slavchev (26. Pakulski) - Torres, Łysiak, Kiedrowicz (75. Kapek) - Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Olszewski Łysiak, Pakulski, Torres.
Czerwone kartki: Olszewski (90, druga żółta) - Torres (90+5, druga żółta).