2023-08-02 15:04:19

Milan - FC Barcelona 0-1 podczas tournee po USA. Zagrał Robert Lewandowski

Zdjęcie przed meczem AC Milan - FC Barcelona (fot. facebook.com/fcbarcelona)
Mecz AC Milan - FC Barcelona podczas tournee obydwu drużyn po USA zakończył się wygraną Blaugrany 1-0. W drugiej połowie na boisku pojawił się Robert Lewandowski.

W emocjonującym spotkaniu towarzyskim, które zakończyło amerykańskie tournée obu drużyn, FC Barcelona pokonała AC Milan 1-0. Decydującym momentem meczu był gol zdobyty przez Ansu Fatiego w 55. minucie.

Mecz rozpoczął się od dominacji Barcelony, która mogła otworzyć wynik już w 13. minucie, jednak strzał Julesa Kounde zakończył się jedynie trafieniem w słupek. W kolejnych fragmentach spotkania do głosu doszli zawodnicy Milau, jednak mimo kilku okazji, nie udało im się pokonać bramkarza Barcelony, Inakiego Peni.

Milan vs. Barcelona: Robert Lewandowski zagrał w II połowie

W przerwie trener Barcelony, Xavi, wprowadził na boisko kilka zmian, w tym Roberta Lewandowskiego. Jednak to wprowadzenie Ansu Fatiego okazało się kluczowe. W 55. minucie Fati, po indywidualnej akcji, strzelił gola, na który nie znalazł odpowiedzi bramkarz Milanu, Mike Maignan.

W kolejnych fragmentach spotkania obaj trenerzy dokonywali zmian, ale nie przyniosło to większych efektó∑. Mimo kilku okazji, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć kolejnego gola.

Ostatecznie Barcelona pokonała Milan 1-0 na zakończenie tournee obu klubów po USA. Dalsze przygotowania do rozpoczęcia ligi zespoły z Hiszpanii i Włoch będą kontynuowały w Europie.

AC MILAN – FC BARCELONA 0-1 (0-0)

0-1 Ansu Fati (55)

AC MILAN: Maignan – Florenzi (64. Kalulu), Thiaw (74. Kjaer), Tomori (86. Saelemaekers), T. Hernandez (80. Bartesaghi) – Loftus-Cheek, Krunić (74. Pobega), Reijnders – Pulisic (74. Romero), Giroud (74. Colombo), Leao

FC BARCELONA: Pena – Kounde (67. Dest), Garcia (85. Faye), Araujo (85. Garrido), M. Alonso (46. Balde, 85. Valle) – Pedri (46. S. Roberto), Romeu (80. Casado), Lopez (46. De Jong) - Raphinha (67. Yamal), F. Torres (46. Lewandowski), Abde (46. Fati).

Żółte kartki: Loftus-Cheek 29, Reijnders 45' – Alonso 8