2023-07-15 13:08:19

sparing: Stal Stalowa Wola - Resovia 4-5

Dzięwięć bramek padło w dzisiejszym meczu pomiędzy Resovią a Stalą Stalowa Wola. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Pasiaków" 5-4. Dla podopiecznych Mirosława Hajdo było to pierwsze zwycięstwo podczas letnich meczów sparingowych.

W ostatnim sparingu przed startem ligi Resovia zmierzyła się z drugoligową Stalą Stalowa Wola. Mecz został rozegrany w systemie 4x30 minut.

Po pierwszej kwarcie rzeszowienie prowadzili 1-0. W 10. minucie Maciej Górski zdecydował się na samotny rajd z piłką z połowy boiska, który zakończył się bramką.

Na początku drugiej części odpowiedziała Stal Stalowa Wola. W 34. minucie rzut karny wykorzystał Jakub Kowalski i doprowadził do remisu. Dwie minuty później podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego wyszli na prowadzenie. Po asyście Koseia Iwao na listę strzelców wpisał się Mariusz Szuszkiewicz.

W 44. minucie kombinacyjną akcję Resovii wykończył Kamil Mazek i ponownie stan meczu się wyrównał. Ostatnie słowo w tej kwarcie należało jednak do "Stalówki". W 60. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Adam Imiela i strzelił bramkę na 3-2.

Trzecią część spotkania lepiej rozpoczęli rzeszowianie. W 65. minucie dogranie Radosława Adamskiego wykorzystał Maciej Górski i z okolicy 16. metra zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu. Cztery minuty później po rzucie rożnym, celnie główkował Igor Fedejko i "Stalówka" prowadziła 4-3. W 85. minucie faulowany w polu karnym był Dawid Pieniążek, a jedenastkę pewnie wykorzystał Radosław Adamski. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 4-4.

W ostatniej kwarcie Resovia zdobyła decydującą bramkę i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 115. minucie po dośrodkowaniu Radosława Adamskiego do siatki trafił Filip Mikrut.

Trener Mirosław Hajdo testował w tym spotkaniu siedmiu zawodników, jednym z nich był bramkarz- Dorian Frątczak.

Dla Resovii był to ostatni sprawdzian przed ligą. Już za tydzień "Pasiaki" w ramach rozgrywek Fortuna 1 ligi zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

4-5 Filip Mikrut (115)

Stal Stalowa Wola: (skład wyjściowy) Mikołaj Smyłek - Jakub Kowalski, Piotr Rogala, zawodnik testowany, Arkadiusz Ziarko, Dominik Maluga, Łukasz Soszyński, Bartosz Pioterczak, Adam Imiela, Kōsei Iwao, Mariusz Szuszkiewicz.

żółte kartki: Maciej Górski, Bartłomiej Eizenchart (Resovia).